چهره‌های مشهور، روز تاسیس عربستان سعودی را با لباس‌های سنتی جشن گرفتند

فرح جفری، بازیکن باشگاه الاتحاد در یک لباس سنتی سفیدرنگ که با مهره‌های طلایی و سفید تزیین شده بود ظاهر شد

عربستان سعودی این سال‌ها خانه بسیاری از چهره‌های ورزشی مشهور شده است و حالا این مهمان‌های شناخته‌شده در کنار چهره‌های ورزشی سعودی، یکی از مهم‌ترین رویدادهای کشور میزبان را به شکل جالبی جشن گرفته‌اند.

اعضای باشگاه‌های سعودی و ستارگان بین‌المللی آن‌ها امسال با پوشیدن لباس‌های سنتی سعودی شامل «العقال المقصب» (حلقه نگه‌دارنده چفیه یا سرپوش مردانه روی سر) و «الثوب المرودن» (ردای مردانه با آستین‌های گشاد) در جشن‌های «روز تاسیس» شرکت کردند و فرهنگ مناطق مختلف حجاز را به نمایش گذاشتند.

نیمار، فوق‌ستاره برزیلی الهلال، از جمله چهره‌های جهانی لیگ حرفه‌ای عربستان سعودی بود که در جشن «روز تاسیس» باشگاه الهلال در کنار هم تیمی‌هایش لباس‌ سنتی مردان در عربستان سعودی را به تن کرده بود.

حساب رسمی الهلال در ایکس (توییتر سابق) دراین‌باره نوشت: «از کاخ سلوی در دیریه، از طریق طاق‌های جده قدیم به سمت جنوب در رجال آلما و در شمال، جایی که کاخ قشله زیر تگرگ ایستاده است، پیکره‌هایی برای جشن بر پا شد. به مناسبت سالگرد روز تاسیس در الهلال، در کنار جام موسسان.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

کریم بنزما، ستاره فرانسوی و مهاجم الاتحاد، نیز در ویدیویی که حساب رسمی باشگاه الاتحاد در ایکس به اشتراک گذاشت، حضور داشت و در جشن‌ بازیکنان در مراسم روز تاسیس شرکت کرد. در این ویدیو، بنزما و هم‌تیمی‌هایش در حال رقص با لباس سنتی دیده می‌شوند.

استیون جرارد، مربی انگلستانی الاتفاق، نیز با لباس سنتی سعودی در جشن روز تاسیس در باشگاهش دیده شد و ستاره‌های این تیم نیز به این مراسم پیوستند.

فرح جفری، بازیکن باشگاه الاتحاد هم در یک ویدیو با یک لباس سنتی سفیدرنگ که با مهره‌های طلایی و سفید تزیین شده بود ظاهر شد. این لباس «المسدح الهاشمی» نام دارد و اغلب با ابریشم یا سایر پارچه‌های سبک دوخته می‌شود.

شاهزاده عبدالعزیز بن ترکی الفیصل، وزیر ورزش و رئیس کمیته المپیک و پارالمپیک عربستان سعودی، دور آتی لیگ حرفه‌ای عربستان سعودی را دور موسسان معرفی کرد.

شهروندان عربستان سعودی به‌خصوص جوانان در سال‌های گذشته نیز در پاسخ به فراخوان عمومی پوشیدن لباس‌های محلی در روز تاسیس، با پوشش، آرایش و زینت‌آلات سنتی کشورشان به خیابان‌ها می‌رفتند.

عربستان سعودی هر سال روز ۲۲ فوریه، سالگرد تاسیس اولین دولت سعودی را که امام محمد بن سعود پایه‌های پادشاهی سعودی را بنیان گذاشت، جشن می‌گیرد.

امام محمد بن سعود نزدیک به سه قرن پیش و در سال ۱۱۳۹ هجری قمری (۱۷۲۷ میلادی)، کشور و دولت عربستان سعودی در شبه‌جزیره عربستان را پایه‌گذاری کرد.

بیشتر از زندگی