چطور از قانون ۳۳۳ برای کنترل اضطراب استفاده کنیم

احساس اضطراب می‌کنید؟ این ترفند ساده می‌تواند کمی از آن نگرانی‌ها بکاهد

راه‌های دیگر کاهش اضطراب عبارتند از گذراندن دوره‌های خودیاری، ورزش منظم، ترک سیگار و کاهش میزان الکلی که مصرف می‌کنید - Canva

در هر دوره‌ای، حدود هشت میلیون نفر در بریتانیا نوعی از اختلال ناشی از اضطراب را تجربه می‌کنند.

این میزان ممکن است از یک اختلال ناشی از هراس، تا اضطراب اجتماعی، فشار عصبی پس از سانحه و ترس‌هایی مانند کلاستروفوبیا (ترس از مکان‌های بسته) یا آگورافوبیا (ترس از مکان‌های باز) متغیر باشد.

به گفته سازمان خدمات ملی سلامت بریتانیا (NHS)، در حالی‌که بیشتر مردم در یک برهه یا برهه دیگر زمانی، احساس اضطراب را تجربه می‌کنند، بعضی‌ها سخت‌تر می‌توانند نگرانی‌های خود را کنترل ‌کنند و احساس اضطراب تأثیر پایدارتری بر زندگی روزمره آن‌ها دارد.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۴ از یوگاو (YouGov) نشان داد که از هر ۵ نفری که اضطراب را تجربه می‌کنند، یک نفر ساز و کار مقابله‌ کردن با آن را ندارد که کمکش کند از پس آن بربیاید.

در حالی که خدمات بهداشت، درمان‌هایی مانند روان‌درمانی یا داروهای ضدافسردگی را پیشنهاد می‌کند، کارهای دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید برای مدیریت این احساس‌ها انجام دهید.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

یکی از این روش‌ها «قانون ۳۳۳» نام دارد. به گفته هلث‌لاین (Healthline)، قانون ۳۳۳ روشی غیررسمی برای مقابله با اضطراب است.

این روش می‌تواند به شما کمک کند تا استوار بمانید و «در لحظه‌ای که خیلی احساس اضطراب یا فشار می‌کنید خودتان را آرام کنید.»

قانون ۳۳۳ از سه عامل تشکیل شده است. هنگامی که احساس اضطراب می‌کنید، باید به محیط فعلی خود نگاه کنید و:

- سه چیزی را که می‌بینید نام ببرید.

- سه صدایی را که می‌شنوید شناسایی کنید.

- سه چیز را حرکت دهید، مانند دست‌ها یا پایتان یا سه چیز شیءمانندی را لمس کنید.

ویدیو تازه‌ای در تیک‌تاک که باشگاه عضویت سلامت روان مایند بار (Mind Bar) آن را منتشر کرده، حاکی از آن است که: «به کار بردن این روش ابزاری آسان برای بازگرداندن شما به زمان حال است.»

در حالی‌که هیچ مطالعه‌ای علمی در مورد اثربخشی قانون ۳۳۳ انجام نشده است، اما این روش می‌تواند کمک مفیدی برای مدیریت اضطراب باشد.

به گفته سازمان خدمات ملی سلامت بریتانیا، راه‌های دیگر کمک به کاهش احساس اضطراب عبارتند از گذراندن دوره‌های خودیاری، ورزش منظم، ترک سیگار و کاهش میزان الکلی که مصرف می‌کنید.

اگر اضطراب، زندگی روزمره شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد، می‌توانید با شماره ۰۳۴۴۴۷۷۵۷۷۴، خط انگزایتی یوکی (Anxiety UK) تماس بگیرید.

© The Independent

بیشتر از زندگی