عوارض اوزمپیک روی باسن چیست؟

اوزمپیک، دارویی است که برای مصرف افراد مبتلا به دیابت نوع دوم طراحی شده و استفاده گسترده‌ای برای کاهش وزن پیدا کرده ‏است

توجه به این نکته نیز مهم است که کاهش وزن زیاد می‌تواند باعث افتادگی پوست شود-Canva

مصرف‌کنندگان داروی اوزمپیک (Ozempic) عارضه جدیدی از این دارو گزارش کرده‌اند: «باسن اوزمپیک».

نیویورک پست به عوارض اوزمپیک پرداخته است که مصرف آن یکی از جدیدترین روش‌های کاهش وزن است. مصرف‌کنندگان این دارو ادعا می‌کنند که باسن‌ را شل و آویزان می‌کند.

اوزمپیک دارویی است که برای افراد مبتلا به دیابت نوع دوم ساخته شده است، ولی استفاده گسترده‌ای در کاهش وزن پیدا کرده است.

اوزمپیک و وگووی (Wegovy) داروهایی‌اند که به لوزالمعده کمک می‌کنند که وقتی میزان قند خون زیاد می‌شود، مقدار مناسبی انسولین ترشح کند.

با این حال، ظاهرا این داروها یک منطقه خاص مثل شکم را لاغر نمی‌کنند.

یکی از کاربران تیک‌تاک ویدیویی را به اشتراک گذاشته است که نشان می‌دهد باسن او پس از شانزده بار تزریق اوزمپیک چطور شده است، در حالی که هفت سال پیش از آن عمل جراحی لیفت باسن برزیلی کرده بود.

او در این ویدیو می‌گوید «خودنمایی نیست، فقط پوست شل است.»

نتیجه «باسن اوزمپیک» شبیه عارضه «صورت اوزمپیک» است که در باسن اتفاق می‌افتد.

«صورت اوزمپیک» به عارضه شل شدن پوست گفته می‌شود که در اثر تزریق داروی اوزمپیک و به‌دلیل از دست رفتن سریع چربی پوست صورت پیش می‌آید. در این حالت، پوست شل و چین و چروک‌ها زیادتر می‌شود. همین باعث می‌شود که برخی افراد بیمار به نظر برسند.

کاربران زیادی در تیک‌تاک تجربه خودشان را با Ozempic butt#  با بقیه کاربران به اشتراک گذاشتند.

@lynnesjourney با انتشار ویدیویی در تیک‌تاک گفت که من «صورت اوزمپیک» ندارم، اما عارضه «باسن اوزمپیک» برایم پیش آمده است.

@lynnesjourney Help! I don’t have Ozempic face, however I do have Mounjaro butt! All the fat has left the rear! No junk in the trunk, no more booty. What do I do now? #mounjarojourney #weightloss #ozempic #ozempicface #mounjarobutt #weightlossjouney #Workout #bodycare #mounjaro #needadvice ♬ original sound

 

او در ادامه ویدیو می‌گوید که همیشه فکر می‌کرده است که در صورت افتادگی پوست صورت، عمل لیفت خواهد کرد، اما الان نمی‌داند با باسنش چکار باید بکند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

البته توجه به این نکته نیز مهم است که کاهش وزن زیاد می‌تواند باعث افتادگی پوست شود.

دکتر سیمون کورک، مدرس ارشد فیزیولوژی در دانشگاه آنگلیا راسکین بریتانیا در کمبریج، به دیلی میل گفت که این عارضه جانبی ناخوشایندی در کاهش وزن است. بسیاری از افراد احتمالا این تاثیر [شل شدن پوست] را روی شکمشان می‌بینند، اما همین نشان می‌دهد که اوزمپیک در کاهش وزن موثر بوده است.

دکتر کورک در ادامه افزود که باسن یکی از قسمت‌های بدن است که چربی اضافه در آن ذخیره می‌شود و این انباشت در برخی افراد بیشتر از بقیه است. بنابراین، در برخی از افرادی که وزن کم می‌کنند، این باسن است که نسبت به بقیه بدن چربی بیشتری از دست می‌دهد.

او همچنین به این نکته اشاره کرد که پوست بافت منعطفی دارد که هرچه بیشتر کشیده شود، احتمال بازگشتش به اندازه اولیه‌ کمتر می‌شود. یعنی با کاهش وزن، پوست به همان حالت می‌ماند و در نتیجه شل و آویزان می‌شود.

هر چند اوزمپیک محبوبیت زیادی برای کاهش وزن دارد، اما مصرف‌کنندگانش فهرستی از عوارض جانبی این دارو گزارش کرده‌اند.

«انگشت اوزمپیک» به لاغر شدن مچ دست و انگشتان اشاره دارد. جواهرسازان گزارش داده‌اند که تعداد زنانی که برای کاهش اندازه انگشتر و دستبند خود مراجعه می‌کنند، نسبت به سال گذشته ۱۵۰ درصد افزایش یافته است.

برخی از مصرف‌کنندگان نیز دچار اختلال دفع شده‌اند. برخی از آن‌ها گزارش کرده‌اند که خودشان را باید به‌سرعت به توالت برسانند یا صبح‌ها در ملحفه‌های کثیف از مدفوع از خواب بیدار می‌شوند.      

به گزارش اینسایدر، حدود ۳۰ درصد از مصرف کنندگان وگووی می‌گویند که دچار اسهال‌اند، در حالی که ۲۴ درصد مشکل یبوست دارند.

یکی دیگر از عوارض ناخوشایند اوزمیپک باد معده است که به «آروغ اوزمپیک» مشهور است و آن را آروغی گوگردی با بوی تخم‌مرغ گندیده گزارش می‌کنند.

تاری دید، نارسایی کلیه، و سنگ کیسه صفرا از جمله عوارض جانبی دیگری است که پزشکان در مورد آن‌ها به مصرف‌کنندگان اوزمپیک هشدار می‌دهند.

بیشتر از مُد و زیبایی