هری و مگان در مراسم تاج‌گذاری شاه چارلز سوم شرکت می‌کنند؟

منبعی آگاه می‌گوید ساسکس‌ها نباید منتظر گفت‌وگوهای آشتی باشند

اتهاماتی در کتاب خاطرات هری و مستند نتفلیکس علیه خانواده سطلنتی مطرح شده است - MIKE COPPOLA / GETTY IMAGES VIA AFP

گزارش شده که اعضای خاندان سلطنتی «بسیار امیدوارند» دوک و دوشس ساسکس در مراسم تاج‌گذاری چارلز سوم که بهار امسال برگزار می‌شود، حضور یابند.

این امر در بحبوحه گمانه‌زنی‌ مبنی براینکه شاهزاده هری و مگان مارکل ممکن است «دلیلی برای نرفتن» به این مراسم که ششم ماه مه در وست‌مینستر ابی (Westminster Abbey) به مناسبت شروع سلطنت پادشاه برگزار می‌شود پیدا کنند.

انتشار خاطرات هری با نام «اضافی» (Spare) و مستند نتفلیکس این زوج که هر دو اتهام‌های تندی علیه خانواده سلطنتی مطرح کردند، مانع احتمالی دعوت از این زوج برای مراسم تاج‌گذاری قلمداد می‌شود.

اما به‌تازگی دیلی میل (Daily Mail) به نقل از یک منبع [آگاه] نزدیک به این خانواده گفته است که ساسکس‌ها «قطعا» در روز مهم چارلز حضور خواهد یافت، اما نباید منتظر گفت‌وگوی آشتی باشند.

آن‌ها گفتند: «اعضای خانواده سلطنتی به من گفته‌اند که هری و مگان قطعا می‌آیند. آن‌ها بسیار امیدوارند که این‌طور باشد.»

«و باید بدانند تنها موضوعی که بسیاری از اعضای خانواده سلطنتی به بحث درباره آن تمایل دارند... آب و هوا است.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

پیش از این، یکی دیگر از منابع [آگاه] نزدیک به این خانواده به ایندیپندنت گفته بود که این خانواده دعوتنامه مراسم تاج‌گذاری را برای هری و مگان ارسال خواهد کرد، اما «با توجه به تمام حرف‌هایی که گفته شد» حضور آن‌ها در آن‌جا بسیار سخت خواهد بود.

این گمانه‌زنی نیز وجود دارد که این زوج ممکن است به‌دلیل آنکه مراسم تا‌ج‌گذاری مصادف با چهارمین سالگرد تولد پسرشان آرچی است، در آن شرکت نکنند.

هری در ماه ژانویه بعد از انتشار کتابش در مصاحبه با برنامه صبح به‌خیر آمریکا (Good Morning America) از شبکه ای‌بی‌سی، از اظهارنظر درباره رد یا تایید این دعوت خودداری کرد.

او گفت: «فکر نمی‌کنم هیچ‌وقت بتوانم با خانواده‌ام آشتی کنم مگر اینکه حقیقت گفته شود. چیزهای زیادی هست که می‌توانم ببخشم، اما برای آشتی باید گفت‌وگو کرد، و بخشی از گفت‌وگو باید پاسخگویی باشد.»

در «هری و مگان»، مستند شش قسمتی نتفلیکس که در ماه دسامبر منتشر شد، هری گفت کاخ باکینگهام با او در مقایسه با شاهزاده ولز، برادر بزرگ‌ترش و وارث تاج و تخت، رفتاری متفاوت داشت.

او ادعا کرد که اخبار بین خانواده سلطنتی «به بیرون درز می‌کرد، اما داستان‌های جعلی هم ساخته می‌شد»، و افزود این یک «بازی کثیف» است که با ساختن داستان‌های زننده‌ درباره مگان روی برخی ماجراها سرپوش بگذارند.

هری در یکی از قسمت‌های این مستند گفت: «خوشحال بودند که برای محافظت از برادرم دروغ می‌گویند. هیچ‌وقت حاضر نشدند برای محافظت از ما حقیقت را بگویند.»

هری ادعاهای دیگری را در «اضافی» مطرح کرد و گفت که شاهزاده ویلیام به او حمله فیزیکی کرد، «یقه‌ام را گرفت و گردنبندم را پاره کرد» و او را «روی زمین انداخت».

همچنین ادعا کرد که ویلیام مگان را «زودرنج»، «بی‌ادب»، و «خشن» خواند.

در همین حال، گزارش شد که مشاوران کاخ درحال مذاکره با بی‌بی‌سی‌اند تا چارلز با مصاحبه‌ای افشاگرانه از طرف خودش این داستان را بازگو کند. بی‌بی‌سی از اظهارنظر خودداری کرد.

ایندیپندنت برای اظهارنظر با کاخ باکینگهام تماس گرفته است.   

© The Independent

بیشتر از زندگی