تصویر ملکه الیزابت برای نخستین‌ بار روی جلد مجله ووگ منتشر شد

ملکه الیزابت دوم، نخستین تاج‌داری است که هفتادمین سالگرد سلطنتش را جشن می‌گیرد

ملکه الیزابت دوم در سخنرانی‌اش به‌مناسبت جشن پلاتینیوم: «دلم می‌خواهد با همه وجود به خدمت به مردم ادامه دهم» - Instagram/britishvogue

نشریه بریتانیایی ووگ قرار است با انتشار عکسی از الیزابت دوم، ملکه بریتانیا، برای شماره آوریل ۲۰۲۲، به جشن پلاتینیوم و ۷۰ سال سلطنت او ادای احترام کند.

در تصویری که پیش‌تر این مجله منتشر کرده است، ملکه را در سال ۱۹۵۷ و اوایل دوران تاجداری‌اش می‌بینیم که آنتونی آرمسترانگ‌ جونز، شوهرخواهر عکاس و فیلمسازش، گرفته است.

در پشت جلد مجله هم تصویر آنیا تیلور، بازیگر آرژانتینی‌ـ‌بریتانیایی سریال کوتاه «گامبی ملکه»، دیده می‌شود و با تاج مرواریدکاری‌شده‌ای که روی سر دارد، به‌نوعی با عکس ملکه و موضوع اصلی که مجله به آن پرداخته، هماهنگ است.

ملکه الیزابت دوم، که نخستین تاج‌داری است که هفتادمین سالگرد سلطنتش را جشن می‌گیرد، در سخنرانی‌اش به‌مناسبت جشن پلاتینیوم، گفت که «با همه وجود دلش می‌خواهد به خدمت به مردم ادامه دهد».

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

مجله ووگ همچنین در این شماره، به‌ سلیقه به‌روز ملکه برای انتخاب لباس و پوشش می‌پردازد، به اینکه کمد لباسی بی‌نقص دارد شامل پیراهنی خوش‌دوخت و کت بلندی که تا روی زانو پایین می‌آید، و نیز کلاهی هماهنگ با کت، گردنبند مروارید سه‌رشته‌ای و سنجاق‌سینه، دستکش‌های پنبه‌ای سپید و کیف‌دستی کوچکی که بند آن به‌زیبایی روی مچ می‌نشیند.

ادوارد انیفول، سردبیر مجله ووگ بریتانیا، که نخستین سردبیر سیاه‌پوست این نشریه به‌ شمار می‌آید، در ستون سخن سردبیر این ماهنامه، از تصمیمش برای پذیرش جایزه نشان امپراتوری به پاس خدماتش در ایجاد تغییر و تنوع در حوزه مد گفت و توضیح داد: «چند سال پیش که برنده دریافت این نشان از ملکه الیزابت دوم شدم، با دقت زیاد به معنی و مسئولیتی که پذیرش این جایزه به همراه داشت، فکر کردم. در نهایت، نهادی کهن را دیدم که برای تغییر برنامه‌ریزی می‌کرد. اگر این نهاد متوجه زحمات من شده بود و آن‌ را شایسته تقدیر می‌دید، با توجه به اینکه زحمات من هم همیشه برای نشان دادن و تقدیر از کسانی بود که مجالی نداشتند تا خودی نشان دهند، پس با این اوصاف، می‌توانستم با دریافت این جایزه نه تنها احساس راحتی کنم، بلکه برایش مشتاق باشم و از دریافتش به‌ خود ببالم.»

از زمان سردبیری انیفول در سال ۲۰۱۷ و ایجاد تغییر قابل‌ملاحظه در مجله و تبدیل آن به نشریه مدی امروزی که مخاطبانی از سراسر دنیا دارد، تیراژ این مجله ۵۱ درصد بالا رفت و ۱۴۰ تاجر به فهرست تبلیغ‌دهندگانش اضافه شد.

بیشتر از زندگی