مادر مبتلا به کرونا ۹ روز در کما از تولد فرزندش خبر نداشت

مهپاره نقوی پس از بیهوشی برای عمل سزارین به‌مدت ۹ روز در کما بود

تصویر آرشیوی است- RONALDO SCHEMIDT / AFP

زن بارداری که درپی بیماری کووید-۱۹ به‌مدت ۹ روز در کما بود، پس از به‌هوش آمدن متوجه شد که در این مدت، فرزندش به‌دنیا آمده است. 

به گزارش روزنامه بریتانیایی دیلی‌میل،  مهپاره نقوی ۲۲ ساله، وقتی در ماه اکتبر، به‌دلیل مشکلات تنفسی به بیمارستان سلطنتی بردفورد در منطقه یورکشایر غربی انگستان منتقل شد، هفت ماهه باردار بود.

مهپاره که دانش‌آموخته دانشگاه بدفوردشایر است، در زمان مراجعه به بیمارستان، علائم ابتلا به کرونا، از جمله سرفه، سردرد و از دست دادن چشایی و بویایی را داشت و در طول چند روز، حالش به‌سرعت رو به وخامت گذاشت.  

خانم نقوی همان شب نخست به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد و سرپرست مراقبت‌های ویژه زایمان، دبی هورنر، به او گفت که ممکن است مجبور شوند فرزندش را به‌شیوه سزارین به‌دنیا آورند و در دستگاه ویژه نوزادان نارس نگهداری کنند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

با بدتر شدن وضعیت مهپاره و نگرانی‌ در مورد فشار اضافی بر روی ریه‌های او  به‌دلیل نیاز جنین به اکسیژن، پزشکان تصمیم به انجام عمل سزارین گرفتند؛ اما وقتی او را برای عمل بیهوش کردند، سطح اکسیژن خون او پایین‌تر رفت.  

نوزاد به‌دنیا آمد و مادر را در حالت کمای مصنوعی به بخش مراقبت‌های ویژه بازگرداندند. او بعدا به بی‌بی‌سی گفت: «فکر می‌کنم ۹ روز در کما بودم و نفهمیدم که نوزاد به‌دنیا آمده است. هیچ چیز نمی‌‌فهمیدم.»

دبی هورنر هم از سلامت مادر و نوزاد ابراز خوشحالی کرد و گفت: «مورد بسیار سختی بود و همه به‌شدت مضطرب و نگران بودبم.»

مهپاره نقوی و نوزادش که نام «نور» را برایش انتخاب کرده بودند، سوم نوامبر از بیمارستان مرخص شدند.  

بیشتر از زندگی