ادای احترام ستارگان دنیای مد و سینما به کارل لاگرفیلد

حضور جی‌جی حدید، هلن میرن و تیلدا سوینتون در مراسم یادبود این طراح مد فقید

روز پنجشنبه در پاریس، در مراسم باشکوهی مملو از ستارگان و سلبریتی‌ها شبیه به نمایش‌های مد کارل لاگرفلد، به این طراح مد متوفی ادای احترام شد.

لاگرفلد که در ماه فوریه در سن هشتاد و پنج سالگی درگذشت، یکی از شناخته شده‌ترین و موفق‌ترین چهره‌های دنیای مد به‌شمار می‌رفت که حدود هفتاد سال از عمرش را در این صنعت گذراند.

این مراسم که عنوان «کارل برای همیشه» را برخود داشت، در «گِران پَلِه» پاریس (محل مورد علاقه لاگرفلد برای نمایش‌های مدش) برگزار شد، و میزبانی آن را مزون‌های شانل و فِندی برعهده داشتند که لاگرفلد تا پایان عمر مدیر بخش خلاق آن‌ها بود.

کارا دلوین، هلن میرِن، تیلدا سوئینتون و فارل ویلیامز نیز از جمله مهمانان برجسته این مراسم از دنیای فیلم، موسیقی و هنر بودند. برخی از غول‌های دنیای مد، از جمله سردبیر مجله وُوگ آمریکا، ژی ژی حدید، کلودیا شیفِر(مدل) و چند طراح معروف، مانند استلا مک کارتنی، رالف لورن، الِساندرو میشل از مزون گوچی، و ماریا گراتزیا چیوری از مزون دیور هم در آن مراسم حضور داشتند.

جف کُونز (نقاش) و باز لورمن (فیلمساز) نیز در آن مراسم به لاگرفلد ادای احترام کردند. گربه او «شوپت» هم  که در شبکه‌های اجتماعی معروف است، به مراسم آورده شده بود.

در طول نود دقیقه مراسم، ویلیامز، دلوین، سوئینتون و پیانیست چینی، لَنگ لَنگ، و گروهی دیگر از هنرمندان، برنامه‌هایی اجرا کردند.

به گزارش مجله مد «ویمِنز وِر دیلی»، هلن میرن بخش‌هایی از کتاب «دنیا از دید کارل، هوش و تدبیر کارل لاگرفلد» را خواند که در سال ۲۰۱۳ منتشر شده بود و حاوی نقل قول‌هایی از گفته‌های تند و تیزی از زبان لاگرفلد است که او به گفتن‌شان مشهور بود.

#کارل برای همیشه – با تنظیمات رابرت کارسن، تصاویر کارل لاگرفلد زیر مرکزی‌ترین نقطه «گران پَلِه» در حالی که میهمانان وارد مراسم یادبود در پاریس می‌شوند.

یکی از نقل قول‌هایی که میرن از کتاب خواند، چنین است:«این‌که مردم باسن‌شان را نشان بیندازند بیرون، اذیتم نمی‌کند، اما احساسات‌شان را که بیرون می‌ریزند، اذیت می‌شوم.»

در جریان این مراسم، ویدیوهایی از لاگرفلد نمایش داده شد که در آن‌ها، درباره کارش صحبت می‌کرد. ویدیوهایی هم از نطق‌های پرشور برخی از همکاران او که در مراسم حضور نداشتند، از جمله جانشین او در مزون شانل، «ویژین ویار» که لاگرفلد را « صمیمی و دست‌یافتنی» توصیف کرد.

او گفت:«من و او با هم، زیباترین کلکسیون‌هایی را که می توانستیم، خلق کردیم، و امروز تلاش می‌کنم همان (راه) را ادامه دهم تا همه چیز برای او کامل باشد.»

© The Independent

بیشتر از مُد و زیبایی