گوگل در تقویم امسال شمار محدودی کارمند حضوری خواهد داشت

این غول فناوری «افزایش انعطاف کلی» در روش کار کارمندان و تشویق دورکاری را بررسی می‌کند

گوگل برای خرید تجهیزات و لوازم اداری به تمامی کارکنان هزار دلار یا معادل آن در کشور محل کارشان مساعده می‌دهد- Arturo Holmes/Getty Images

گوگل بازگشایی دفاتر را از ماه ژوییه آغاز می‌کند. همه کارکنان گوگل از آغاز قرنطینه سراسری کرونا خانه‌نشین شده‌اند.

به گفته مدیر عامل گوگل، بازگشایی در آغاز خیلی مرحله‌بندی شده است و فقط شمار اندکی از کارکنان به صورت چرخشی به سر کار برمی‌گردند.

به گفته سوندار پیچای رییس گوگل در پیام‌هایی که برای کارکنان فرستاده است از ۶ ژوییه دفاتر شهری به روی شماری از کارکنان بازگشایی خواهد شد.

به گفته او بازگشایی به صورت مرحله‌ای است و کارکنان «محدودی به صورت چرخشی» کار حضوری خواهند کرد و برای مثال حدود ۱۰ کارمند هر دو هفته یک روز کار حضوری خواهند کرد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این غول فناوری در ماه مارس که شیوع ویروس کرونا جهان‌گستر شد رفته رفته کارکنان خود را به دورکاری فرستاد.

آقای پیچای گفت برای آن که بعد از شروع کار حضوری از هر گونه شیوع کرونا جلوگیری کنند « اقدامات دقیقی برای رعایت ایمنی و بهداشت به اجرا درخواهد آمد تا ضوابط فاصله‌گیری اجتماعی و ضدعفونی‌سازی رعایت شود.»

او گفت: هدف ما رعایت انصاف در زمان‌بندی اوقات کار حضوری است و مطابق قرارنامه‌های ایمنی شمار محدودی به کار حضوری برخواهند گشت.

آقای پیچای گفت اگر بازگشایی ابتدایی موفقیت‌آمیز باشد گوگل در ماه سپتامبر شمار کارکنان حضوری را به ۳۰ درصد افزایش خواهد داد. اما افزود اکثریت کارکنان بهتر است همچنان دورکاری کنند.

او گفت: در تقویم امسال فقط به کار حضوری شمار محدودی از کارکنان نیاز داریم.

« اگر شما جزو این افراد باشید مدیرتان روز ۱۰ ژوئن به شما خبر خواهد داد. کار حضوری برای بقیه هم تا آخر سال حالت اختیاری دارد. به نظر ما آن‌هایی که می‌توانند بهتر است دورکاری کنند.»

گوگل همچنین تأیید کرد برای خرید تجهیزات و لوازم اداری به تمامی کارکنان هزار دلار یا معادل آن در کشور محل کارشان مساعده می‌دهد.

آقای پیچای همچنین گفت این غول فناوری درآینده  «افزایش انعطاف کلی» در روش کار کارمندان و افزایش دورکاری را بررسی خواهد کرد.

© The Independent

بیشتر از زندگی