ویروس کرونا؛ برگزاری نمایش مد جورجیو آرمانی در سالن خالی

هدف « حفظ سلامت» مهمانان آرمانی بود

این نمایش مد٬ به صورت زنده از طریق اینترنت پخش شد - CHRISTOPHE ARCHAMBAULT / AFP

در میانه هراس از ویروس کرونا، جورجیو آرمانی مراسم نماش مد را در هفته مد میلان در تالار خالی برگزار کرد.

روز یکشنبه، آرمانی در بیانیه‌ای اعلام کرد این نمایش به جای آنکه همان روز بعدازظهر در مقابل تماشاچیان اجرا شود به صورت زنده از طریق اینترنت پخش خواهد شد.

در این بیانیه آمده بود، این تصمیم برای «حفظ سلامت» دعوت‌شدگان به این نمایش مد گرفته ‌شده است. 

این نشان تجاری در عرصه مد، در بیانیه‌ خود گفت: «به علت شیوع اخیر ویروس کرونا در ایتالیا، این نمایش پشت درهای بسته و بدون تماشاچی به اجرا در خواهد آمد و از وبسایت آرمانی به صورت زنده پخش خواهد شد. پس لطفاً امروز بعدازظهر از حضور در این نمایش خودداری کنید.»

در ادامه آمده است: «آرمانی با این تصمیم خواسته است مهمانانش مجبور به حضور در فضاهای شلوغ نشوند و بدین ترتیب سلامت همه آنان حفظ شود.»

در عکسی که روز یکشنبه از آرمانی، در حال ورود به ساختمان محل برگزاری این نمایش گرفته‌اند، او ماسک بر صورت دارد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در طول برگزاری نمایش‌های ماه مد، بسیاری از افراد از جمله مدل معروف بلا حدید، ماسک بر صورت داشته‌اند.

طبق گزارش‌ها به دلیل مرگ سه نفر بر اثر ویروس کرونا در ایتالیا ده‌ها شهر قرنطینه شده‌ است، مدرسه‌ها تعطیل و برگزاری جشنواره ونیز هم لغو شده است.

کارشناسان هشدار داده‌اند که جهان دارد به «نقطه اوج» شیوع ویروس کرونا نزدیک می‌شود و ممکن است این موضوع به فاجعه‌ای عمومی بدل شود.

آرمانی جمعه هفته پیش، رفتار طراحان صنعت خوش‌پوشی با زنان را به تجاوز به آن‌ها تشبیه کرده بود و به همین علت آماج انتقادهای شدید قرار گرفت.

به گزارش روزنامه پوشاک زنان، این مرد ۸۵ ساله به خبرنگاران گفت: «امروزه تجاوز به زنان نقل محافل است، اما طراحان لباس مدام به زنان "تجاوز" می‌کنند.»

این طراح لباس در بیانیه‌ای که برای ایندیپندنت فرستاده گفته است: «درک می‌کنم چرا گفته‌هایم به نظر اهالی مطبوعات بیانیه‌ای شدید‌اللحن آمده.»

این طراح افزود: «اگر می‌شد به آن لحظه برگردم، از واژه دیگری استفاده می‌کردم تا بگویم همه ما طراحان وظیفه داریم احترام زنانی را که برای‌شان لباس طراحی می‌کنیم نگه داریم.»

© The Independent

بیشتر از مُد و زیبایی