معرفی نازک‌ترین ساعت جهان در نمایشگاه ساعت ژنو

نمایشگاه ژنو محل جلوه‌گری همنشینی جواهر و فناوری بود

بولگاری از جدیدترین بازآفرینی‌‌اش از باریک‌ترین ساعت جهان رونمایی کرد-facebook/Bulgari

سوییس در هفته اول سپتامبر میزبان رویداد سالانه «روزهای ساعت ژنو» بود؛ جایی که مجموعه‌ای از بهترین ساعت‌های دنیا را می‌شد در یک جا دید؛ از جمله نازک‌ترین ساعتی که تا امروز ساخته‌ شده است.

هشت ساعت‌ساز و خانه جواهر مطرح دنیا در سال ۲۰۲۰ تصمیم گرفتند نمایشگاهی از بهترین ساعت‌های دنیا برگزار کنند. امسال تا دوم سپتامبر در مجموع ۴۰ ساعت‌ساز برتر ساعت‌هایشان را رونمایی کردند که نسبت به هشت نشان تجاری که سه سال پیش به راه‌اندازی این رویداد کمک کردند، پیشرفت بزرگی محسوب می‌شود.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

نمایشگاه «روزهای ساعت ژنو» (GWD) نسبت به سایر نمایشگاه‌های ساعت در دسترس‌تر است، بازدید از آن برای عموم آزاد و محل برگزاری آن کنار بوتیک‌ها و هتل‌های مرکز شهر ژنو است.

 به گزارش نشریه نشنال، این رویداد امسال میزبان نوآوری‌های قابل‌توجهی بود که بسیاری از آن‌ها زیبایی‌شناسی پیشرو و حس بازیگوشی دارند.

بولگاری

این خانه جواهر ایتالیایی از جدیدترین بازآفرینی‌‌اش که باریک‌ترین ساعت جهان (OCTO FINISSIMO WATCH) از کربن و رزگلد (طلای صورتی) است، رونمایی کرد.

هر دو مدل این ساعت بدنه کربنی به رنگ آنتراسیت با روکش مات و مرمرگونه دارند. بدنه کربنی ۴۰ میلی‌متری این ساعت فقط ۷.۶۰ میلی‌متر ضخامت دارد.

اچ موزر اند سی (H Moser & Cie)

ساعت‌ساز سوییسی اچ موزر اند سی با استفاده از تاریک‌ترین ماده جهان، وانتابلک (Vantablack)، دو محصول اضافه‌شده به خط «اندور» (Endeavor) خود را در این هفته ارائه کرد. این دو ساعت هر کدام قاب و تزییناتی به رنگ صورتی رزگلد دارند.

وانتابلک قادر است ۹۹.۹۶۵ درصد نور را جذب کند، بنابراین چشم انسان آن را فضایی خالی می‌بیند. به‌ طوری‌ که به نظر می‌رسد عقربه‌ها و نشانگرهای ساعت این مدل‌ها در فضا شناورند. طراح این ساعت برای لطمه نخوردن به این حس، حتی لوگو ساعت را هم بر آن نقش نزده است.

راجر دوبویی (Roger Dubuis)

در ادای احترامی به اسکادرا کورسه، بازوی موتور اسپرت لامبورگینی، مدل Excalibur Spider Huracan Sterrato MB جزئیات آبی چشمگیری دارد و به ابرخودرو هوراکان اشاره دارد. حرکت ساعت بازتاب ورودی‌های هوای شش‌ضلعی خودرو و مخزن سوخت را تداعی می‌کند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Roger Dubuis (@roger_dubuis)

با استفاده از کالیبر آردی۶۳۰ (RD630) با ذخیره انرژی ۶۰ ساعته، چرخ تعادل در ساعت ۱۲ تا زاویه ۱۲ درجه کج می‌شود تا موقعیت بهینه را حتی در زمانی که دور مچ بسته نمی‌شود حفظ کند. قاب ۴۵ میلی‌متری از کربن ترکیبی قالب‌گیری ورق ساخته‌ شده که ۹ برابر سبک‌تر از طلا است.

جیکوب اند کو (Jacob & Co)

آخرین محصول جیکوب اند کو از تاریخچه خانوادگی آن الهام گرفته شده است. ساعت مچی «جهان از آن توست» ادای احترام به ساعتی است که جاکوب اراکوف، بنیان‌گذار شرکت، در سیزدهمین سالگرد تولدش از پدرش هدیه گرفت.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by JACOB & CO. (@jacobandco)

اراکوف که در صحنه هیپ‌هاپ نیویورک به‌عنوان «جیکوب جواهرساز» به شهرت رسید، یک ساعت دوزمانه با قاب رزگلد ۴۳ میلی‌متری ساخت. در داخل صفحه آبی لاکی‌رنگ، نقشه جهان با لیزر حکاکی شده و زیر یک شیشه کریستال یاقوت کبود گنبدی قرار دارد.

ارورک (Urwerk)

ساعت‌ «غبار کیهانی» (UR-100V Stardust) از ارورک، ساعت‌ساز سوییسی، بر اساس صورت‌های فلکی ستاره‌ها، ۴۰۰ الماس در بدنه‌ فولادی جا داده است تا آشفتگی منظم فضا را بهتر منعکس کند.

درجه‌بندی دقیقه‌ها با ۳۶ الماس دیگر پوشانده شده، در حالی‌ که ۲۴ الماس نیز بالای تاج قرار دارند. این ساعت مانند سایر قطعات موجود در مجموعه ۱۰۰، سفر زمین به دور خورشید را با استفاده از دو قوس روی صفحه ردیابی می‌کند. یکی مسافت پیموده شده زمین حول محور خود در ۲۰ دقیقه‌ــ ‌۵۵۵ کیلومترــ را نشان می‌دهد و دیگری مسافت طی‌شده زمین به دور خورشید را در همان دوره‌ــ ۳۵ هزار و ۷۴۰ کیلومتر‌ــ نشان می‌دهد.

بیشتر از مُد و زیبایی