جانی دپ در حاشیه جشنواره فیلم کن: دیگر نیازی به هالیوود ندارم

دپ:‌«احساس نمی‌کنم از هالیوود بایکوت شده‌ام، زیرا به هالیوود فکر نمی‌کنم»

جانی دپ و میوین در حاشیه جشنواره کن فرانسه - REUTERS/Sarah Meyssonnier

جانی دپ، بازیگر سرشناس هالیوود روز  چهارشنبه ۲۷ شهریور (۱۷ مه) در حاشیه جشنواره فیلم کن و یک روز پس از نمایش اولین فیلم‌ خود در سه سال اخیر، گفت که «دیگر نیازی به هالیوود ندارم.»

جانی دپ در شب نخستین نمایش فیلم «ژان دو باری» که در آن دپ نقش لوئی پانزدهم را بازی می‌کند، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

فیلم فرانسوی «ژان دو باری» با بازی و کارگردانی «میوین» (اورلیا نجما لو بسکو) بازیگر و کارگردان فرانسوی ساخته شده و دپ که اولین حضورش پس از نبرد حقوقی با همسر سابقش است، در این فیلم  به فرانسوی صحبت می‌کند.  

جانی دپ در گفتگو با خبرنگاران گفت که «آیا احساس می‌کنم که از طرف هالیوود بایکوت شدم؟ شما به یک اشاره نیاز ندارید که به شما بگوید : «نه»، اصلا چنین چیزی رخ نداد. یک شوخی عجیب بود.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

دپ همچنین افزود: «وقتی از شما می‌خواهند از فیلمی که دارید بازی می‌کنید به دلیل اصواتی که در هوا پخش شده‌اند، استعفا دهید، بله، شما احساس می‌کنید بایکوت شده‌اید.»

در جریان دعوای حقوقی دپ با امبر هرد، از او خواسته شده بود از فیلم اسپین آف هری پاتر کناره‌گیری کند. با این حال اکنون او می‌گوید علاقه‌ای به بازگشت به پروژه‌های استودیویی ندارد.

دپ همچنین به خبرنگاران گفت: «احساس نمی‌کنم از هالیوود بایکوت شده‌ام، زیرا به هالیوود فکر نمی‌کنم. دیگر چندان نیازی به هالیوود حس نمی‌کنم.»

دپ در این کنفرانس مطبوعاتی اکثر مطالبی که در سال‌های اخیر درباره او نوشته شده بود را «داستانی که به‌طور فوق‌العاده و وحشتناکی نوشته شده» توصیف کرد.

او گفت: «زمانه خیلی عجیب و مضحکی است زیرا همه دوست دارند خودشان باشند اما نمی‌توانند چون باید پیرو فردی باشند که در مقابلشان ایستاده. اگر می‌خواهید اینطوری زندگی کنید، برایتان آرزوی موفقیت می‌کنم.»

دپ همچنین افزود که «من ظاهرا هفدهمین بازگشتم را به هالیوود داشته‌ام. دائما به واژه بازگشت فکر می‌کنم. جایی نرفته بود، در واقع با ۴۵ دقیقه فاصله آن‌طرف‌تر زندگی می‌کردم. شاید آدم‌ها از روی ترس به هر علتی در آن زمان از من دوری می‌کردند، اما من هیچ جا نرفته بودم.»

فیلم «ژان دو بری» سه‌شنبه در سینماهای فرانسه اکران شد اما هنوز در ایالات متحده توزیع نشده است.

ستاره پولساز هالیوود در «ژان دو باری» نقش لویی پانزدهم را بازی می‌کند؛ پادشاه فرانسه که در قرن هجدهم میلادی نزدیک به ۶۰ سال حکومت کرد و البته تحولات مربوط به آغاز انقلاب فرانسه که در زمان پسرش لویی شانزدهم به نتیجه رسید، در دوران پادشاهی او آغاز شد.

البته میوین تمرکز اصلی داستان را بر شخصیت ژان دو باری قرار داده است؛ زنی که در تاریخ با عنوان مادام دو باری شناخته می‌شود و بر اساس اسناد تاریخی، آخرین معشوقه رسمی لویی پانزدهم و متعلق به طبقات فرودست آن زمان بوده که با تکیه بر هوش و جذابیت خود به تدریج توانسته است پله‌های ترقی را طی کند و به دربار یکی از قدرتمندترین پادشاهان وقت اروپا راه یابد. زنی که حالا نقش او را خود میوین بازی کرده است.

بیشتر از فرهنگ و هنر