مد پاییز ۲۰۲۲ برای مردان: اضافه کردن بافتنی

اغلب طراحان برای پاییز روی لباس‌هایی کار می‌کنند که تکه‌های دست‌باف بافتنی به آن‌ها اضافه شده است

دوره بلوزهای بافتنی ساده تمام شده است. اغلب طراحان برای پاییز روی لباس‌هایی کار می‌کنند که تکه‌های دست‌باف بافتنی به آن‌ها اضافه شده است و به این ترتیب، سبک  متفاوتی را رقم می‌زنند. از طرح انداختن روی ژاکت‌های پشمی و گلدوزی‌های جذاب و زیبا تا بافت‌های گیس روی جلیقه‌ها، چیزهایی است که نگاه کردن به این لباس‌ها را لذت‌بخش می‌کند. 

در چند سال گذشته به دلیل آگاهی بیشتر از وضعیت محیط زیست و ترجیح کیفیت به کمیت، تقاضا برای کالاهای دست‌ساز بیشتر شده است.

در مجموعه پاییزی تدی فونرانسون، طراح به سراغ طرح‌های چند رنگ ایکات (تکنیکی که نخ یا پارچه را قبل از بافت رنگ می‌کنند) و نقاشی‌های چاپ‌شده برای ایجاد بافت رفته است؛ مخصوصا بر روی ژاکت‌های اسکی نخل نوردیک (شامل درختان نخل)، که یک ردیف نخل در یک ساحل زمستانی روی لباس کار شده است.   

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

 

هنری زانکوف، متخصص لباس‌های بافتنی، با برچسب نوظهور خود، زانکوف، فضایی تخصصی در این رده ایجاد کرده است.

زانکوف با تاکید زیاد بر رنگ، شکل و الگو، در طراحی‌های زنانه، مردانه، و بدون جنسیت خود، فرهنگ واژگان گرافیکی ماجراجویانه‌ای ایجاد می‌کند که فراتر از قلمرو لباس است. 

الدر استیتسمن (The Elder Statesman) سابقه درخشانی در صنایع دستی دارد. آن‌ها در مجموعه پاییزی، در کنار پارچه‌های چهل‌تکه و دست‌باف با کارگاه‌های چوبی، تورهای ماهیگیری با الیاف طبیعی و کشمیر را نیز تکرار کردند.

کانلی اورت در طرح‌هایی که برای نشان تجاری خود جودی ترنر طراحی کرده است، با استفاده از تکه‌هایی مثل ژاکت‌ کش‌باف پشمی با طرح شطرنجی نامنظم و شال‌گردن‌های قلاب‌بافی شده گلدار قرمزی که مثل نیم‌تنه زنانه پوشیده می‌شوند، بیشتر به فضایی قبیله‌ای و پانک وارد شده است. 

دنیای پوشاک بافتنی خلاقیت زیادی در خود دارد. با نوآوری‌هایی که در پارچه‌ها، طرح‌ها، و روش‌های تولید رخ داده است، لباس‌های بافتنی از جمله موارد چشم‌نواز صنعت مد است. طرح‌های گرافیکی چاپی توهم‌زا تا بافت‌های درشت گیس‌باف در لباس‌های سایز بزرگ. برای پاییز امسال منتظر طرح‌های بافتنی زیاد و متنوعی باشید.

بیشتر از مُد و زیبایی