مقدماتی جام جهانی: خیال انگلستان راحت شد، کار ایتالیا به بازی آخر کشید

ایتالیا و سوئیس هر دو در گروه سی ۱۵ امتیازی شدند و به مرحله بعد صعود کردند

انگلستان در ورزشگاه ومبلی میزبان آلبانی بود- Reuters/Carl Recine

جمعه شب در ادامه بازی‌های راهیابی به جام جهانی ۲۰۲۰ قطر، مولداوی میزبان اسکاتلند بود.

نیتان پیترسون و چه آدامز اسکاتلند را از ورطه نومیدی بیرون کشیدند تا شاگردان استیو کلارک با تحکیم جای دوم خود در گروه، به مرحله بعدی راه یابند.

ایرلند شمالی هم در بلفاست توانست به‌زحمت یک بر هیچ از سد لیتوانی بگذرد.

در استادیوم المپیک رم، شاگردان روبرتو مانچینی در برابر تیم بسیار سازمان‌یافته سوئیس قرار گرفتند و بیست دقیقه از شروع بازی نگذشته، روی یک ضدحمله عالی یاران ژردان شکیری، یک بر هیچ عقب افتادند، اما در دقیقه سی و ششم با گل دی‌لورنزو همه چیز را از نو شروع کردند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

اما در نیمه دوم به رغم حملات فراوان شاگردان روبرتو مانچینی، ایتالیا به تساوی رضایت داد. در آخرن دقایق بازی، پنالتی لاجوردی‌پوش‌ها را هم جورجینیو به هدر داد.

انگلستان در ورزشگاه ومبلی میزبان آلبانی بود و در همان نیم ساعت اول بازی پنج  گل دروازه حریف را به توپ بست. هری مگوایر و جردن هندرسن دو گل زدند و هری کین هت‌تریک کرد. همین نتیجه تا پایان بازی برجا ماند تا شاگردان گرت ساوت‌گیت با خیال راحت به مرحله حذفی صعود کنند.‌

در وین، کار تیم ملی اتریش در برابر اسرائیل گره خورد و پس از یک نیمه که از میزبان خود عقب بود، در نهایت چهار بر دو به پیروزی رسید.

لهستان در زمین تیم بی‌نام‌ونشان آندورا چهار گل زد ولی یک گل هم خورد تا امیدوار بماند.

دو تیم همیشه بازنده دیگر اروپا هم جمعه شب باختند، ولی این بار با اختلافی نسبتا اندک. مجارستان با چهار گل سن مارینو را بدرقه کرد و دانمارک نتوانست بیش از دو گل به جزایر فارو بزند.

بیشتر از فوتبال