دو محکوم نزاع طایفه‌ای در شهرهای رامهرمز و باغملک خوزستان اعدام شدند

در جریان اختلاف میان این دو طایفه، ۲۰۰ نفر به اتهام شرکت در نزاع گروهی دستگیر شده بودند

اختلاف میان ساکنان روستاهای توابع استان خوزستان از ۱۲ سال پیش و سر مسائل ملکی، آغاز شد - عکس از خبرآنلاین 

به گفته منابع مطلع در استان خوزستان، اختلاف بین طایفه بختیاری محمدی و محمد موسایی از ایل بهمئی که از سال ۱۳۹۴ تا خرداد ۱۳۹۶ در شهرهای باغملک و رامهرمز به کشته شدن ۲۳ نفر منجر شد، با گرفتن دو قربانی دیگر، بار دیگر درگیری، قطع اینترنت و اعلام شرایط ویژه در این مناطق را سبب شده است.

سه‌شنبه، ۲۷ مهر، با انتشار خبر اعدام دو تن از متهمان پرونده درگیری سال ۱۳۹۶ میان دو طایفه محمدی و محمد موسایی در روستای پتک جلالی و تخریب کامل چند روستای مناطق مختلف این منطقه، مناطقی در شهرهای باغملک و رامهرمز بار دیگر به صحنه درگیری تبدیل شدند که تشدید التهاب‌ها و قطع اینترنت را در پی داشت.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

اختلاف میان ساکنان ۹ روستای باغملک و دو روستای رامهرمز از توابع استان خوزستان از ۱۲ سال پیش و سر مسائل ملکی، آغاز شد و گفته می‌شود که در طی این سال‌ها، به دلایل مختلف از جمله استفاده از چراگاه یا موارد ناموسی تشدید شده است.

پیش‌تر، در جریان رسیدگی به پرونده اختلاف میان این دو طایفه، ۲۰۰ نفر از کسانی که در جریان نزاع گروهی دستگیر شده بودند، به تبعید و زندان محکوم و حکمشان اجرایی شد.

شهرستان باغملک و رامهرمز در نزدیک هم و در شمال شرقی استان خوزستان واقع‌اند. روستای پتک جلالی هم که محل وقوع درگیری‌های طایفه‌ای بوده، از توابع بخش می داوود شهرستان باغملک است. در این روستا، ۲۵۰ خانوار با جمعیتی حدود دو هزار نفر ساکن‌اند.