کار از خانه راحت‌تر است، اما نتیجه‌اش چیست؟

یک پژوهش نشان می‌دهد که کار می‌تواند با موفقیت از آرامش خانه‌های کارمند و کارفرما انجام شود. 

سی و پنج درصد از کارفرمایان گفته‌اند کارکنان از راه دور همکاری بیشتری از خود نشان می‌دهند-PIXABAY

بنا به یک پژوهش جدید، بیش از نیمی (۵۸ درصد) از کسانی که از خانه کار می‌کنند گفته‌اند بازده‌شان بیشتر شده است. 

این پژوهش که توسط ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی «تاک تاک» انجام شده، همچنین نتیجه‌گیری کرده که کارفرمایان تایید می‌کنند کار از راه دور پیامدی مثبت بر روز کاری و کارمند داشته است. 

سی درصد از کارفرمایان، روسا، مدیران ارشد یا صاحبان کار در پاسخ به این که چه فواید غیرقابل انتظاری از کار کارمند از خانه مشاهده کرده‌اند، گفته‌اند تیم‌هایشان بازدهی بیشتری داشتند و سی و پنج درصد نیز گفته‌اند کارکنان از راه دور همکاری بیشتری از خود نشان می‌دهند. 

در گرماگرم بحث‌های داغی که در مورد بازگشت به دفاتر در میان همه‌گیری کرونا در جریان است، این پژوهش نشان می‌دهد که کار می‌تواند با موفقیت از آرامش خانه‌های کارمند و کارفرما انجام شود.  

تریستیا هریسون، مدیرعامل «تاک تاک» حتی می‌گوید میزان بازده کار از خانه آن قدر بالا است که چهار روز کار از خانه می‌تواند جای یک هفته کار در محل کار را بگیرد.  

او می‌گوید: «با انعطاف در کار می‌توانیم بازده بیشتری داشته باشیم به این ترتیب که اکنون به نظر می‌رسد بریتانیا بازده پنج روز کار را در چهار روز دریافت می‌کند که در شرایطی که بریتانیا در تلاش پشت سر گذاشت بحران است، باعث دلگرمی است.» 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

حدود یک چهارم افرادی که از خانه کار می‌کنند (۲۴ درصد) می‌گویند علاوه بر انجام کارشان در این وضع اضطراری بهداشتی جهانی، توانسته‌اند در طول قرنطینه کوشش خود را بر فراگیری یک زبان دیگر، یک پنجم (۲۲ درصد) آشپزی، ۱۵ درصد پختن نان و کیک و ۱۳ درصد بر باغبانی متمرکز کنند.  

اما این نگرانی ابراز شده است که جوانان باید برای پیشرفت در محیط کار با همکارانشان باشند. آموزش، پیشرفت کاری و خدمات مربوطه بخشی از زندگی کاری کارمند به ویژه افرادی است که به تازگی به نیروی کار پیوسته‌اند. این جنبه‌های کار در محیط اداره بهتر پرورش می‌یابد. 

کارولین فربرن، مدیر عامل کنفدراسیون صنایع بریتانیا می‌گوید: «آموزش رو در رو در محیط کار راهی بی‌نظیر برای توسعه مهارت‌ها و اعتماد به نفس است. ما نباید نسل آینده را از این فرصت محروم کنیم.»

© The Independent

بیشتر از زندگی