بازیگر فیلم باند: کفش‌های پاشنه بلند ضدفمینیستی هستند

«با کفش‌های پاشنه بلند شبیه پرنده‌ای هستیم که روی میله‌ ایستاده»

این بازیگر ۳۹ ساله دختر مارلن ژوبر، بازیگر فرانسوی است- Bertrand GUAY / AFP

بازیگر فیلم باند که در فیلم کازینو رویال نیز بازی کرده، در گفت و گویی تازه با مجله «تاون اند کانتری» از دیدگاهش درباره مد لباس و زیبایی سخن گفته است. 

این بازیگر ۳۹ ساله که دختر مارلن ژوبر، بازیگر فرانسوی است، گفته مادرش معمولا می‌گوید او باید برای ظاهر خود «تلاش» کند اما او راحتی را بر مد ترجیح می‌دهد. 

او گفته: «مادرم می‌گوید، من باید بدانم موهایم را چطور درست کنم و باید برای آن تلاش کنم. می‌گوید من باید بیشتر لباس‌های رنگارنگ بپوشم و بیشتر شبیه یک زن باشم، اما من رفاه و آسایشم را بیش از حد دوست دارم.»

خانم گرین در ادامه گفت:‌ «به باور من کفش‌های پاشنه بلند واقعا ضد فمینیستی هستند. ما با کفش‌های پاشنه بلند مثل پرنده‌ای هستیم که روی میله‌ ایستاده.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

بازیگر فیلم سایه‌های سیاه، همچنین درباره قدرت زنان فضانوردی که او در حین فیلمبرداری برای فیلم پروکسیما آنها را ملاقات کرده، سخن گفت؛ فیلمی که او در نقش یک فضانورد خود را برای ماموریتی یک ساله در ایستگاه فضایی بین المللی آماده می‌کند. 

خانم گرین افزوده: «این فضانوردان همچون ابرقهرمانان هستند. آنها به پنج تا شش زبان مختلف حرف می‌زنند و باید از نظر فیزیکی نیز خوب باشند، آنها فداکاری می‌کنند.» 

او گفت: «‌مردان فضانورد فورا به شما عکس‌های فرزندان و شرکای زندگیشان را نشان می‌دهند، اما زنان معمولا این کار را نمی‌کنند، چرا که حواسشان را از ماموریتی که دارند پرت می‌کند. آنها فوق العاده قوی هستند. مثل زره پوشی که مشکل می‌توان ترکی در آن دید.» 

این اولین باری است که خانم گرین به طور علنی در باره تجربه‌های خود در رابطه با فمینیسم و حقوق زنان صحبت کرده است.  

این بازیگر هالیوود، ماه اکتبر ۲۰۱۷ میلادی، هاروی واینستین، تهیه کننده رسوای هالیوود را به آزار و اذیت جنسی متهم کرد. 

 پس از آن که مادر خانم گرین در یک مصاحبه رادیویی مدعی شد که وقتی او تلاش کرده از دست آقای واینستین بگریزد، از سوی این تهیه کننده تهدید شده که زندگی حرفه‌ایش نابود خواهد شد، خانم گرین بیانیه‌ای به نشریه «ورایتی» فرستاده و در آن ماجرا را شرح داده بود.

او گفته: «‌من او را برای یک جلسه کاری در پاریس ملاقات کردم که او رفتار نامناسبی از خود نشان داد و من مجبور شدم او را عقب برانم. هر چند اتفاقی نیفتاد ولی این تجربه مرا شوکه و منزجر کرد.»‌

واینستین، اوایل سال جاری به اتهام تجاوز و آزار جنسی، گناهکار شناخته شد و اکنون در حال گذراندن ۲۳ سال حکم زندان خود در یکی از زندان‌های شهر نیویورک است.

© The Independent

بیشتر از زندگی