بوند‌س‌لیگا به تعطیلات کرونایی پایان می‌دهد

اگر دولت آلمان چراغ سبز بدهد مسابقات از ۹ مه از سر گرفته می‌شود

کووید-۱۹ برنامه تمام مسابقات ورزشی در سراسر جهان را تعطیل کرده است - REUTERS/Andreas Gebert

مسابقات رده اول فوتبال باشگاه‌های آلمان (بوندس‌لیگا) قرار است اولین لیگ مهم اروپایی باشد که به تعطیلات کرونایی پایان می‌دهد.

کووید-۱۹ برنامه تمام مسابقات ورزشی در سراسر جهان را تعطیل کرده است و برگزارکنندگان لیگ‌ها مجبور شده‌اند تا اطلاع ثانوی درهای باشگاه‌ها را ببندند و فصل مسابقات را به تعویق اندازند.

اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) هم‌چنان «قویاً توصیه می‌کند» که لیگ‌ها مسابقات فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ را لغو نکنند و به پایان برسانند.

از همین رو آلمان قصد دارد با رعایت شرایط خاصی دو رده برتر مسابقات فوتبال باشگاه‌های خود را از سر گیرد.

اگر دولت آلمان چراغ سبز بدهد، مسابقات از ۹ مه از سر گرفته می‌شود.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

کریستین زایفرت، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان (دفل)، گفت: «بوندس‌لیگا در تاریخ ۹ مه یا بعد از آن آماده ازسرگیری مسابقات است. ولی تعیین زمان ازسرگیری وظیفه ما نیست؛ سیاستمداران باید دراین مورد تصمیم‌ بگیرند.

«امروز تاریخ دقیق را تعیین نکردیم. اما این واقعیت که حتی می‌توانیم به ازسرگیری مسابقات فکر کنیم، نشان‌دهنده کارایی مقامات آلمان است.

«اگر هم فدراسیون فوتبال بتواند تاریخی برای ازسرگیری مسابقات در نظر بگیرد، اصلاً دقیق و قطعی نیست.»

مسابقات فقط با حضور ۳۲۲ نفر در هر ورزشگاه آغاز می‌شود و طبق برآورد فدراسیون فوتبال آلمان، هر هفته حدود ۲۵ هزار بازیکن باید آزمایش کرونا بدهند.

فراهم کردن امکانات شستن دست و ماسک در کنار زمین همه ورزشگاه‌ها نیز از جمله اقداماتی است که در این پیشنهاد در نظر گرفته‌اند.

© The Independent

بیشتر از ورزش