پریانکا چوپرا از آزار و اذیت‌های نژادپرستانه در دوران نوجوانی‌اش می‌گوید

به گفته این بازیگر این آزارها به عزت نفس او آسیب زدند

پریانکا چوپرا  برخوردهای نژادپرستانه‌ای که در دوران دبیرستان با آنها مواجه شده را فاش کرده‌است.

این بازیگر ۳۶ ساله که در دسامبر ۲۰۱۸ با نیک جوناس خواننده ازدواج کرد متولد هندوستان است. وی در سن ۱۳ سالگی به ایالات متحده مهاجرت کرد.

او در ایالت‌های مختلف زندگی کرده‌ و در ماساچوست، آیوا و کویینز در نیویورک به مدرسه رفته‌است. او می‌گوید در مدرسه مجبور بوده «رفتارهایی واقعا نژادپرستانه» را تحمل کند.

پریانکا در گفتگو با آسوشیتدپرس گفت: «به خاطر تیره بودن پوستم با من رفتاری متفاوت از دیگران می‌شد. می‌دانید وقتی در کلاس دهم در دبیرستان بودم، رفتارهایی واقعا نژادپرستانه با من می‌شد. به من "براونی" (شیرینی قهوه‌ای رنگ) و "کاری" می‌گفتند یا می‌گفتند "با همان فیلی که آمدی به کشورت برگرد." من بچه بودم و این حرف‌ها تاثیر زیادی رو عزت نفس من گذاشت».

به اعتقاد این سفیر حسن نیت یونیسف، آزار و اذیت‌های نژادپرستانه  محصول جانبی «انتقال نیمه آگاهانه فرهنگی است که از نسل‌های پیشین به ما رسیده» و او مصمم است، هر آنچه در توانش است انجام دهد تا وضعیت برای نسل‌های آینده متفاوت باشد.

چوپرا می‌گوید: «من دوست دارم برای فرزندانم آینده‌ام جهانی خلق کنم که تنوع نژادی در آن امری عادی باشد و آنها نیازی نداشته باشند در مورد تنوع نژادی فکر کنند یا درباره‌اش حرف بزنند. من دختری‌ام که نیمه پر لیوان را می‌بینم. من دوست دارم مثبت فکر کنم و واقعا فکر می‌کنم خلق چنین جهانی در دستان ماست».

چوپرا این داستان‌های نوجوانی‌اش را در یک کنفرانس مطبوعاتی برای نقش جدیدش به عنوان سفیر شرکت محصولات پوستی اوباگی و کارزار جدیدش با نام Skinclusion بازگو کرد. هدف این کارزار ترویج تنوع نژادی در صنعت محصولات آرایشی است.

این بازیگر سریال گارد ساحلی (‌‌‌Baywatch) پیش از این گفته بود پیدا کردن محصولی که مناسب رنگ پوستش باشد برایش دشوار بوده و این مشکل را «بزرگترین مانع» در مقابل زیباییش می‌داند.

در اوایل ماه جاری او گفته بود: «بیشتر محصولات لوکس و گران قیمت برای رنگین پوستان ساخته نشده‌اند. پس چرا ما کرم‌های «برای همه نوع پوست» می‌خریم؟ من واقعا نمی‌دانستم از کدام محصول باید استفاده کنم. من فقط می‌توانستم محصولات مختلف را ترکیب کنم و محصولاتی که تبلیغات بهتری داشتند را امتحان کنم… همه‌اش سعی و خطا بود».

© The Independent

بیشتر از زندگی