پنج مدل عینک آفتابی؛ از لاک‌پشتی تا فضایی

لاک‌پشتی یک مدل عینک آفتابی نمادین است که امتحانش را پس داده و قرار است بار دیگر در تابستان شاهد افزایش محبوبیتش باشد

چند مدل در رونمایی مجموعه ۲۰۲۵ کروز گوچی‌ــ gucci

عینک آفتابی در تمام طول سال یکی از لوازم اصلی است اما وقتی تابستان در یک قدمی است، زمان برای ارتقای سبک قبلی با جدیدترین مدل‌ها مناسب‌تر به نظر می‌رسد.

نگاهی به جدیدترین مجموعه‌های عینک خانه‌مد‌ها و تولیدکننده‌های حرفه‌ای عینک آفتابی نشان می‌دهد در این فصل، طراحی کلاسیک لاک‌پشتی همچنان محبوب است اما قاب‌های آینده‌نگر با رنگ‌های روشن و ظاهر فضایی هم حرف‌هایی برای گفتن دارند.

۱ــ لاک‌پشتی کلاسیک هنوز هم مد است

لاک‌پشتی یک مدل عینک آفتابی نمادین است که امتحانش را پس داده و قرار است بار دیگر در تابستان شاهد افزایش محبوبیتش باشد. طرح این عینک آفتابی‌ها از پوسته لاک‌پشت‌های دریایی پوزه‌عقابی الهام گرفته‌ شده است.

به گزارش نشریه نشنال، این سبک همه‌کاره به دلیل رنگ‌های خاکی‌اش که به چهره گرما و عمق می‌بخشد، مناسب همه رنگ‌ پوست‌ها است. از مدل‌های مینی چشم‌گربه‌ای فندی گرفته تا قاب‌های گرد و بزرگ مکس مارا و قاب‌های رتروی گرد کوچک تام فورد، برای همه یک مدل عینک لاک‌پشتی وجود دارد.

۲‌ــ عینک‌های رنگی سبز و صورتی

تابستان خود را با چاشنی رنگ روشن‌تر کنید. عینک آفتابی با فریم‌های پررنگ بهترین راه برای افزودن شادابی و طراوت به ظاهر شما است. رنگ‌های محبوب این فصل سبز لیمویی چشم‌نواز از لوئه‌وه یا زارا و صورتی از گوچی است.

این عینک‌های آفتابی رنگارنگ را با لباس‌های رنگ مکمل همراه کنید یا با پوشیدن رنگ‌های خنثی، آن‌ها را به‌ مرکز توجه در ظاهرتان تبدیل کنید.

 

۳‌ــ قاب‌های بزرگ

علاقه درونی به خودنمایی را با یک عینک آفتابی بزرگ می‌توان فرونشاند. این مد که در دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ ظهور کرد، تابستان امسال دوباره بازگشته است و مارک‌هایی مانند مکس مارا، بولگاری و والنتینو قاب‌هایی ارائه می‌کنند که قسمت‌های بیشتری از صورت را می‌پوشاند. 

عینک‌ آفتابی‌های بزرگ ممکن است برای هر مدل شخصیتی مناسب نباشند، اما بیشتر قاب‌های بزرگ به هر صورتی می‌آیند.

۴‌ــ قاب فلزی نازک برای تداعی حال‌وهوای قدیمی

برای داشتن حال‌وهوایی قدیمی (وینتج)، عینک آفتابی با قاب فلزی راه‌حل مناسبی است. از عینک‌های خلبانی کلاسیک گرفته تا عینک‌های بیضی‌شکل با لبه‌های کوچک، برای هر سلیقه‌ای یک مدل وجود دارد. به عینک آفتابی مستطیلی ترایومف یا عینک زیبای ترینیتی کارتیه هم نگاهی بیندازید.

۵‌‌ــ فریم‌های آینده‌نگرانه برای ماجراجویان مد

به لطف کارداشیان‌ها، عینک‌ آفتابی‌های آینده‌نگر اکنون یک موج مد شده‌اند. این سبک‌های ماورایی با لنزهای آینه‌ای برای افراد جسور قاب‌هایی دارند که گویی صورت را در آغوش می‌گیرد. برای متمایز شدن در تابستان امسال، مدل پوشاننده صورت قرمز تیره از Cos یا قاب‌های قورباغه‌ای جسورانه ام‌سی‌ام (MCM) را امتحان کنید.

چه ظرافت کلاسیک را ترجیح دهید یا نوآوری جسورانه را، در هر صورت یک عینک عالی در انتظار شما است تا سبک تابستانی‌‌تان را تازه کنید.

بیشتر از مُد و زیبایی