چطور روشن کننده زیر چشم را درست استفاده کنیم؟

استفاده صحیح از کانسیلر می‌تواند یک چهره خسته را شاداب نشان دهد، لک‌های پوست را بپوشاند و حلقه‌های تیره زیر چشم را پنهان کند

عکس تزیینی‌ــ زنی در حال استفاده از روشن‌کننده زیر چشم است‌ــ‌ Canva

یکی از محصولات آرایشی جذاب و کاربردی اصلاح‌کننده رنگ (کانسیلر) است که اغلب به‌عنوان روشن‌کننده زیر چشم شناخته می‌شود. استفاده صحیح از این محصول زیبایی می‌تواند یک چهره خسته را شاداب نشان دهد، لک‌های پوست را بپوشاند و حلقه‌های تیره زیر چشم را پنهان کند.

بسیاری از چهره‌های مطرح زیبایی در مواردی حتی از کرم‌پودر زیاد استفاده نمی‌کنند و با استفاده از محصولات اصلاح‌کننده رنگ و روشن‌کننده زیر چشم، طراوت و شادابی موردنظرشان را تامین می‌کنند. با این حال همین محصول جذاب هم اگر درست استفاده نشود، می‌تواند پوست صورت را گچی، زیر چشم را پرچروک‌ و کیفیت پوست را بد نشان بدهد.

نشریه «بیردی» (Byrdie) در مطلبی از قول متخصصان آرایش، اشتباهات رایج در استفاده از کانسیلر و راه‌های جبران آن را توضیح داده است که در ادامه می‌خوانیم.

با پوست تمیز شروع کنید

مهم‌ترین نکته برای آرایشی که خوب روی پوست بخوابد، استفاده از محصولات روی پوست تمیز است. صورتتان را با یک شوینده ملایم بشویید، خشک کنید و از سرم و مرطوب‌کننده مخصوص پوستتان استفاده کنید. کرم دور چشم هم می‌تواند رطوبت موردنیاز دور چشم را تامین کند و به لطف آن، روشن‌کننده زیر چشم بهتر و یکدست‌تر روی پوست پخش می‌شود.

زیرساز آرایش استفاده کنید

برای اطمینان از ماندگاری آرایش در طول روز، می‌توان از یک زیرساز (Primer) قبل از آرایش استفاده کرد. محصولات زیرساز آرایش برای انواع پوست‌های خشک و چرب طراحی شده‌اند و کافی است با نوک انگشتان مقدار کمی از محصول را روی پوست صورت و زیر چشم پخش کنید.

اول کرم پودر بزنید

اگرچه کانسیلر را می‌توان هم قبل و هم بعد از کرم پودر زد، برخی متخصصان آرایش معتقدند بهتر است اول کرم‌ رنگی (کرم‌پودر یا مرطوب‌کننده رنگی) استفاده شود و سپس به سراغ اصلاح‌کننده رنگ رفت.

کانسیلر مناسب را پیدا کنید

هرچند محصولات غلیظ پوشش بیشتری دارند و برای پنهان کردن حلقه‌های تیره زیر چشم راه مناسب‌تری به نظر می‌رسند، این عیب را هم دارند که ممکن است در چین‌های زیر چشم جمع شوند و پوست آن را خشک‌تر و چروکیده‌تر نشان دهند.

در مقابل، محصولات مایع و رقیق اگرچه پوشش ضعیف‌تری دارند، زیبایی طبیعی‌تری را به نمایش می‌گذارند.

طیف رنگ مناسب را پیدا کنید

با استفاده از محصولات اصلاح‌کننده رنگ می‌توان به صورت بعد داد. برای این منظور مهم است دقت کنیم محصول را برای زیرچشم تهیه می‌کنیم یا قصد پوشاندن لک‌های صورت در جاهای دیگر را داریم.

برای پوشاندن تیرگی زیر چشم، بهتر است محصول یکی دو درجه روشن‌تر از کرم‌پودرتان باشد اما برای اصلاح لک‌های پوستی بهتر است همرنگ آن انتخاب شود.

حالا نوبت استفاده از روشن‌کننده زیر چشم است.

توصیه مین ‌مین ما، هنرمند آرایشگر، این است در استفاده از کانسیلر زیر چشم زیاده‌روی نکنید. محصول را لایه‌لایه بزنید و هر لایه را با ضربات ملایم نوک انگشت در ناحیه موردنظر پخش کنید.

به غیر از زیر چشم، از این محصول می‌توان در اطراف بینی و دهان و چانه نیز استفاده کرد و نقاط ناهموار صورت‌ را پوشاند.

پودر تثبیت‌کننده را اضافه کنید

در مرحله آخر پس از استفاده از روشن‌کننده زیر چشم، به پودر تثبیت‌کننده آرایش (Fix powder) احتیاج دارید تا ضمن یکدست کردن آرایش، رطوبت اضافه پوست را بگیرد و آرایش برای زمان طولانی‌تری سر جایش باقی بماند.

بیشتر از مُد و زیبایی