تغییر سبک کلاه‌های کیت میدلتون در گذر زمان

اگرچه کلاه بر سر گذاشتن ساده به نظر می‌آید، یک طراح سبک باید محل قرار گرفتن دقیق کلاه، زاویه آن و تناسب با مدل مو را هم در نظر بگیرد

راست: کیت میدلتون در مراسم روز کشورهای مشترک المنافع،۲۰۲۰، چپ: میدلتون در مراسم عروسی دختر ملکه کامیلا، AFP-۲۰۰۶

سبک جذاب لباس‌های کیت میدلتون در طول این سال‌ها او را به یکی از ستاره‌های مد تبدیل کرده و او از اینکه با انتخاب کلاه‌های منحصربه‌فرد، سبکش را ارتقا بدهد، هیچ ابایی نداشته است.

کلاه بخش مهمی از مقررات پوشش سلطنتی است و زنان برای مراسم رسمی باید از کلاه یا سربند‌ استفاده کنند. اینجا است که علاوه بر انتخاب مدل کلاه، پای آرایش مناسب مو نیز به میان می‌آید و نقش خلاقیت آرایشگران سلطنتی آشکار می‌شود.

کاخ باکینگهام هفته گذشته میزبان یون سوک یول، رئیس‌جمهوری کره جنوبی، و همسرش بود. به این مناسبت رویدادهای مختلفی برگزار شد که مستلزم استفاده از کلاه و به تبع آن مدل موی خاص آن بود.

کیت میدلتون برای رژه استقبال از رئیس‌جمهوری کره سرتاپا قرمز پوشید و یک کلاه لبه‌پهن قرمز تیره بر سر گذاشت که با زاویه‌ای ظریف روی موهایش قرار گرفته بود. زیر این کلاه، او موهایش را با شینیونی پر اما کم‌ارتفاع یک طرف سرش محکم کرد که گوش او را هم در بر گرفته بود.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

اگرچه کلاه بر سر گذاشتن ساده به نظر می‌آید، واقعیت این است که یک طراح سبک باید محل قرار گرفتن دقیق کلاه، زاویه آن و تناسبش با مدل مو را هم در نظر بگیرد. احتمالا روند کار به این ترتیب است که بعد از مشخص شدن مدل کلاه، آرایشگران مدل موی متناسب آن را طراحی می‌کنند.

نشریه بیزنس اینسایدر در مطلبی سبک کلاه‌های کیت میدلتون را در طول سال‌ها بررسی کرده است:

ژوئن ۲۰۱۱- مسابقات اسب‌سواری اپسوم

ژوئن ۲۰۱۱، دو ماه پس از عروسی کیت با شاهزاده ویلیام، او با این کلاه بژ و جزئیات پرپیچ‌ آن در مسابقات اسب‌سواری اپسوم ظاهر شد. این کلاه یک نمونه کلاسیک از علاقه میدلتون به زیورآلات ظریف است.

ژوئن ۲۰۱۱ مراسم رژه رنگ‌ها

میدلتون این کلاه مشکی کمی بزرگ‌تر از معمول را که سیلویا فلچر طراحی کرده است، در مراسم رژه رنگ‌ها در ژوئن ۲۰۱۱ بر سر گذاشت. این کلاه یک لبه پهن و برگردان و یک پر مدور در مرکز داشت.

ژوییه ۲۰۱۱- مراسم شهروندی کانادا

کیت ژوییه ۲۰۱۱ در مراسم شهروندی در کبک کانادا، یک کلاه شگفت‌انگیز به سر داشت. این کلاه قرمز که با برگ‌های قرمز افرا تزیین شده بود، طراحی سیلیوا فلچر از لندن از شرکت لاک اند کو (LOCK & CO) بود که سال ۱۶۷۶ تاسیس شده است.

ژوئن ۲۰۱۲- مراسم نشان بند جوراب(گارتر)

میدلتون ژوئن ۲۰۱۲ در مراسم «نشان بند جوراب» که یکی از مراسم مهم سنتی دربار بریتانیا است، کلاهی به رنگ روشن از کارهای جین کوربت بر سر گذاشت.

اکتبر ۲۰۱۳- مراسم تعمید شاهزاده جورج

برای مراسم تعمید شاهزاده جورج در اکتبر ۲۰۱۳، دوشس کمبریج کلاهی با طرحی دوست‌داشتنی و کرم‌رنگ از جین تیلور را برگزید. رنگ مایل به سفید این کلاه با لباس توری که بر تن شاهزاده جورج بود، هماهنگ شده بود.

ژوئن ۲۰۱۴- کاخ باکینگهام

کیت میدلتون ژوئن ۲۰۱۴ و در مهمانی که در باغ باکینگهام به میزبانی ملکه الیزابت دوم برگزار شد، کلاه متفاوتی از جین کوربت را بر سر گذاشت؛ کلاهی با طراحی مایل با یک پاپیون بزرگ زیر لبه آن.

ژوییه ۲۰۱۵- مراسم تعمید شاهدخت شارلوت

دوشس کمبریج برای مراسم تعمید شاهدخت شارلوت در ژوییه ۲۰۱۵ یک کلاه سفید از کارهای جین تیلور با تزیینات گل را برگزیده بود.

ژوییه ۲۰۱۶-مراسم رژه رنگ‌ها

این کلاه درخشان فیلیپ تریسی در ژوییه ۲۰۱۶ رنگ ملایم و لطیفی به مجموعه کلاه‌های میدلتون اضافه کرد. کلاه طراحی اریب و رز پارچه‌ای بزرگی در سمت چپ داشت.

ژوئن ۲۰۱۷- رویال اسکات

میدلتون در سال ۲۰۱۷ برای شرکت در مسابقه اسب سواری «رویال اسکات» که یک رویداد واقعی مد است، کلاه سفیدی از تور با جزئیات گل‌های پارچه‌ای به سر گذاشت.

مه ۲۰۱۸- عروسی شاهزاده هری و مگان مارکل

برای عروسی مگان مارکل و شاهزاده هری در ماه مه ۲۰۱۸، دوشس کمبریج یک کلاه زرد از کارهای فیلیپ تریسی انتخاب کرد که علاوه بر طراحی اریب، لبه‌هایش نیز انحناهای نرمی داشت. سمت چپ کلاه با گل‌های درشت همرنگ تزیین شده بود.

مارس ۲۰۱۹- روز سنت پاتریک

کیت در مارس ۲۰۱۹ برای شرکت در رژه سالانه روز سنت پاتریک در پادگان سواره نظام به همراه گارد‌های ایرلندی، کلاه کوچک سبز تیره از کارهای لاک اند کو را با کت الکساندر مک‌کویین به همان رنگ هماهنگ کرد.

مارس ۲۰۲۰- روز کشورهای مشترک المنافع

درست قبل از شروع همه‌گیری در مارس ۲۰۲۰، کیت میدلتون در مراسم روز کشورهای مشترک‌المنافع با کلاه قرمزی که با پارچه زرشکی همرنگ یقه پالتو‌ او تزیین شده بود، همه را شگفت‌زده کرد.

نوامبر ۲۰۲۱- یکشنبه یادبود

کیت در سال ۲۰۲۱ برای مراسم یکشنبه یادبود، کلاه «لاک اند کو» مشکی ساده و شیکی بر سر گذاشت که وقار سبک ظاهری او را افزایش داده بود.

ژوئن ۲۰۲۲- جشن پلاتینیوم

کیت میدلتون در جشن ۷۰ سالگی تاج‌گذاری ملکه الیزابت فقید (پلاتینیوم) در ژوئن ۲۰۲۲، سبک درخشانی را به نمایش گذاشت. او کت سفید الکساندر مک‌کویینش را با کلاه اریب و پهن سفید و سرمه‌ای از کارهای فیلیپ تریسی هماهنگ کرده بود.

ژوئن ۲۰۲۲- رویال اسکات

کیت میدلتون در مسابقات اسب‌دوانی رویال اسکات ۲۰۲۲ در حالی حاضر شد که برای لباس سفید خال‌دار مشکی از کارهای الساندرا ریچ، یک کلاه زیبای قهوه‌ای که به صورت مایل روی سر قرار می‌گرفت و با گل‌های سفید تزیین شده بود، انتخاب کرد. مدل این کلاه بین دیگر کلاه‌های میدلتون منحصربه‌فرد بود.

ژوئن ۲۰۲۳- رژه رنگ‌ها

شاهدخت ولز در مراسم رژه رنگ‌ها در سال ۲۰۲۳ سبک سبز روشن و درخشانی را به نمایش گذاشت که در طول سال‌ها کمتر به سراغ آن رفته بود. کلاه پهنی از کارهای فیلیپ تریسی، کلاه‌ساز موردعلاقه میدلتون، سبک او را تکمیل می‌کرد.

بیشتر از مُد و زیبایی