بازیگر اوپنهایمر برای ایفای نقش «پدر بمب اتم» فقط یک بادام در روز می‌خورد

مورفی ۴۷ ساله برای نقش‌آفرینی «پدر بمب اتم» کاهش وزن چشمگیری داشت

تصویر کیلیان مورفی در کنار تصویر اوپنهایمر، دانشمند بمب اتم - Public Media

امیلی بلانت، بازیگر نقش مقابل کیلیان مورفی، فاش کرد که مورفی فقط یک بادام در روز می‌خورد تا به جی رابرت اوپنهایمر تبدیل شود. آخرین شاهکار کریستوفر نولان، تحسین منتقدان فیلم را برانگیخته است.

این بازیگر ۴۰ ساله که نقش همسر کیلیان مورفی ایرلندی را بر عهده دارد در گزارشی که در ایونینگ استاندارد منتشر شده است، می‌گوید مورفی ۴۷ ساله برای نقش‌آفرینی «پدر بمب اتم» کاهش وزن چشمگیری داشت.

«مورفی این‌چنین تعهد بزرگی داشت. او تنها می‌توانست روزی یک بادام بخورد، زیرا اوپنهایمر بسیار لاغر بود.»

ستاره پیکی بلایندرز در گفت‌وگویی که ماه مه با نیویورک‌تایمز داشت، گفت: «من دوست دارم با بدنم نقش را بازی کنم و البته اوپنهایمر فیزیک بدنی متفاوت، و چهره سرسخت منحصربه‌فردی داشت که می‌خواستم آن را دربیاورم.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

من مجبور بودم مقدار زیادی وزن کم کنم. ما با خیاط‌ و طراح لباس کار می‌کردیم، متوجه شدیم که او خیلی لاغر بود، بله تقریبا لاغر بود، اوپنهایمر همیشه مارتینی می‌نوشید و سیگار می‌کشید.

بااین‌حال، مورفی اعتراف کرد: «قصدم این نبود که کاهش وزنم برای اجرای نقش، به موضوع اصلی خبرها تبدیل شود.»

او درباره این مسئله گفت که نمی‌خواهد افراد دیگر شیوه افراطی لاغری او را دنبال کنند: «شما روی دور رقابت با خودتان می‌افتید و اصلا آن را توصیه نمی‌کنم.»

مورفی توضیح داد که سرعت فیلم‌برداری و اجرای کار به او کمک کرده است تا به‌ظاهر این دانشمند پیشرو برسد.

او گفت: «انگار در قطاری هستید که فقط بمباران می‌کند؛ بنگ، بنگ، بنگ، بنگ. چند ساعت می‌خوابی، دوباره بلند می‌شوی، و دوباره بنگ. من با انرژی دیوانه‌وار کار می‌کردم. در جایی سیر می‌کردم که دیگر دغدغه مسائلی مانند خوردن را نداشتم – مثل وضعیتی شبیه به بیش‌فعالی. اما با همه این احوال، خوب بود، زیرا شخصیت او همین‌طور بود. او هیچ‌وقت غذا نمی‌خورد.»

مت دیمون، فلورانس پیو، رابرت داونی جونیور و رامی مالک در حماسه نولان که در ۲۱ ژوئیه اکران می‌شود، در کنار مورفی و بلانت بازی می‌کنند.

بیشتر از فیلم