درآمدزایی و ایجاد شغل پیش از اولین بازی رونالدو برای النصر

درآمد ۲۰ میلیون دلاری النصر عربستان از فروش پیراهن رونالدو

هفته‌نامه تجارت عربی که در دبی منتشر می‌شود، اعلام کرد به دنبال یک خبرنگار برای پوشش خبری انتقال غول ۳۷ ساله فوتبال به باشگاه النصر در ریاض است - Jorge Ferrari / Al Nassr Football Club / AFP

از امضای قرارداد کریستین رونالدو با تیم النصر عربستان سعودی چند روز بیشتر نمی‌گذرد که حضور این ستاره پرتغالی با ایجاد شغل در خاورمیانه همراه شد. هفته‌نامه عربین بیزنس که در دبی منتشر می‌شود، اعلام کرد که به دنبال یک خبرنگار برای پوشش خبری انتقال غول ۳۷ ساله فوتبال به باشگاه النصر در ریاض است. این قرارداد دوساله رونالدو را به پردرآمدترین ورزشکار جهان تبدیل می‌کند و عربین بیزنس قصد دارد فراز و فرودهای فصل بعد این ستاره را پوشش دهد.

متیو آملوت، سردبیر عربین بیزنس، در مصاحبه با مجله تایم گفت: «عربین بیزنس به پوشش بزرگ‌ترین اتفاق‌های خاورمیانه متعهد است و هیچ‌چیز بزرگ‌تر از انتقال رونالدو به عربستان سعودی نیست.»

او با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، بیش از یک هزار متقاضی از سراسر جهان برای این شغل درخواست فرستاده‌اند، گفت: «ما به دنبال یک گزارشگر پویا و جوانیم که بتواند به ما کمک کند بدانیم حرکت این ستاره بزرگ فوتبال برای عربستان سعودی، خلیج فارس و خاورمیانه چه معنایی دارد.»

آملوت افزود که شرح‌وظایف این شغل پوشش تمام‌وقت همه مسابقات و نیز رویدادهای رسانه‌ای و تجاری است و این خبرنگار در گزارش‌های خود باید به اخبار روزانه در مورد رونالدو که زندگی جدیدی را در عربستان سعودی آغاز می‌کند، هم بپردازد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

انتقال رونالدو به النصر انتقاد برخی اهالی فوتبال و هواداران او را به دنبال داشت اما این انتقال در راستای برنامه‌های عربستان سعودی برای تشویق ورزش در این کشور انجام می‌شود. باشگاه النصر پیش از این، پیوستن کریس رونالدو به این تیم را عامل پیشرفت لیگ فوتبال عربستان سعودی و اقدامی الهام‌بخش برای مردم این کشور، به‌ویژه نسل‌های آینده و دختران و پسران جوان در عربستان سعودی توصیف کرده بود. پادشاهی سعودی به رهبری شاهزاده محمد بن سلمان، در تلاش است وابستگی اقتصاد خود به نفت را کاهش دهد.

پس از انتقال رونالدو به النصر، تعداد دنبال‌کننده‌های این تیم در اینستاگرام میلیونی شد و با ۹.۵ دنبال‌کننده، به‌زودی به ۱۰ میلیون هم خواهد رسید. رونالدو تا امروز تنها در یک جلسه تمرین با تیم النصر حضور داشته اما همین کافی بود تا هوادارانش برای خرید پیراهن شماره ۷ با اسم این بازیکن به فروشگاه‌ها هجوم ببرند.

بر اساس آخرین آماری که روز سه‌شنبه منتشر شد، بیش از ۲۵۰ هزار پیراهن رونالدو فروخته شده است. پیراهن شماره ۷ رونالدو در سایت باشگاه النصر به قیمت ۲۹۹.۹۰ ریال سعودی به فروش می‌رسد. با احتساب فروش ۲۵۰ هزار نسخه‌ای از این پیراهن، این باشگاه تاکنون ۷۴ میلیون و ۹۷۵ هزار ریال یعنی چیزی نزدیک به ۲۰ میلیون دلار درآمد داشته است؛ درآمدی که نشان می‌دهد این باشگاه به‌زودی خواهد توانست ۲۰۰ میلیون دلاری را که برای حضور رونالدو خرج کرده است، با سودش برگرداند.

بیشتر از فوتبال