ریزش بخشی از مجتمع تجاری متروپل آبادان یک کشته و چندین مصدوم به جا گذاشت

ساختمان تجاری و اداری متروپل در مرکزی‌ترین خیابان آبادان واقع است

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی ایران، بخش‌‌هایی از مجتمع ۱۰ طبقه متروپل واقع در خیابان امیری شهر آبادان در روز دوشنبه، دوم خرداد، فرو ریخت.

خبرگزاری ایرنا گزارش داد که به دلیل ریزش بخش‌هایی از این ساختمان، نیروی انتظامی خیابان اصلی امیرکبیر (امیری) آبادان را بسته است.

ساختمان تجاری و اداری متروپل در مرکزی‌ترین و پررفت‌وآمدترین خیابان آبادان قرار دارد. کاربری این مجتمع ۱۰ طبقه تجاری، پزشکی و اداری است.

به گفته سخنگوی اورژانس، این ساختمان کاملا تخلیه شده و تاکنون یک کشته و ۲۱ مصدوم در اثر این حادثه گزارش شده است؛ مصدومان به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

خبرگزاری تسنیم نیز گزارش داد که پنج آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس درحال امداد‌رسانی به حادثه‌دیدگان‌اند. در عین حال، چهار تیم امدادی از شهرستان‌های خرمشهر، ماهشهر و شادگان همراه با دو تیم مجهز به سگ‌های زنده‌یاب و خودروهای ست‌نجات به محل حادثه اعزام شده‌اند.

به گفته فرماندار آبادان، این ساختمان در حال ساخت بود و به دلیل واقع بودن در منطقه‌ای مسکونی، احتمال افزایش آمار تلفات وجود دارد؛ بنابراین دستور تخلیه مناطق اطراف ساختمان هم صادر شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان تعداد مصدومان را به نقل از معاون عملیاتی سازمان آتش‌نشانی شهرداری آبادان، شش نفر ذکر کرد و نوشت که به گفته مسئولان، احتمال ریزش بخش‌های دیگر این ساختمان هم وجود دارد و ممکن است تعداد تلفات بیشتر شود.

گفته می‌شود که کار ساخت برج‌های دو قلوی متروپل به‌عنوان بزرگ‌ترین و کامل‌ترین مجموعه پزشکی، اداری و تجاری آبادان در منطقه جنوب غرب خوزستان که در مراحل پایانی قرار داشت، بنا به دلایل فنی متوقف شده بود.