نمایش آثار نغمه کیومرثی، طراح لباس، در دبی

طراحی‌های او الهام گرفته از هنر ایرانی با تلفیقی از هنر سنتی و مدرن است

کارهای کیومرثی منعکس کننده منسوجات، نقش‌ها، خوشنویسی، و شعرهایی است که از نواحی فرهنگی ایران سرچشمه می‌گیرند-naghmehkiumarsi.org

نغمه کیومرثی، طراح مد، به مناسبت سال جدید شمسی تعدادی از آثار خود را برای نمایش و فروش در دبی، امارات متحده عربی، در معرض دید علاقه‌مندان قرار داد.  جدیدترین مجموعه آثار او «ارسی» نام دارد و بر گفته از نقش و رنگ  پنجره‌های مشبک شیشه‌ای در معماری ایرانی است. 

نغمه کیومرثی یکی از طراحان مد پیشرو در صنعت پوشاک آماده در ایران و منطقه است. مجموعه جدید او که در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف و از پنبه، پشم، و ابریشم تهیه شده‌اند، در گالری لیلا هلر نمایش داده شدند.

طراحان و هنرمندان ایرانی آنچه در عرصه‌های بین‌المللی از هنر، طراحی، شعر، و سینمای ایران نمایش گذاشته می‌شود، نمایندگی می‌کنند. نغمه کیومرثی بخشی از موج کنونی طراحان و هنرمندان قرن بیست و یکمی است که از ایران برخاسته‌اند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

کیومرثی در جوانی عاشق نقاشی و طراحی بود. او طراحی را در سن پنج سالگی آغاز کرد، و گلدوزی را در ۱۲ سالگی آموخت که تاثیر آن، مانند تکنیک کوک زدن روی پارچه، نزدیک به دو دهه  پای ثابت کارهای او بوده است.

کارهای کیومرثی منعکس کننده منسوجات، نقش‌ها، خوشنویسی، و شعرهایی است که از نواحی فرهنگی ایران سرچشمه می‌گیرند. او  در سال ۲۰۰۳ کسب و کار خود را باطراحی روسری و مانتو راه‌اندازی کرد. در سال ۲۰۰۹، کارهایش در شهر کارلسروهه آلمان به نمایش درآمد و از آن زمان همچنان مجموعه لباس‌های جدید خود در سراسر جهان به نمایش می‌گذارد. 

 یک ژاکت کوتاه از مخمل زرد روشن از آثار کیومرثی از سال ۲۰۱۵ در موزه ادینبورگ اسکاتلند به نمایش درآمده است. نکته قابل توجه این لباس دکمه‌های برنز و حروف الفبای فارسی است که روی آنها درج شده و عبارت « زمان ابدی» را نشان می‌دهد.

طراحی‌های او الهام گرفته از هنر ایرانی با تلفیقی از هنر سنتی و مدرن است. هدف او به عنوان یک کارآفرین طی سال‌ها، تولید محصولاتی با کیفیت بالاتر (مد پایدار) و کاهش مصرف‌گرایی بوده است.

اشتیاق نغمه کیومرثی به شعر ایرانی را می‌توان به وضوح در آثار او به صورت خوشنویسی یا تصویرسازی اشعار مشاهده کرد. او در ترکیب رنگ‌ها برای بیان فرم و مفهوم منحصر‌به فرد خود، در طرح‌های «الهام‌بخش» استاد است. او در راه تبدیل شدن به  نامی   جهانی، با طراحان اروپایی همکاری می‌کند و در رویدادهای مد بین‌المللی شرکت می‌کند.

در سال ۲۰۰۸، نغمه کیومرثی طرحی برای برنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP)  ارائه داد  و همچنان به حمایت از سازمان‌های خیریه بین‌المللی ادامه می‌دهد. او در اردیبهشت ۱۳۹۵ «تی‌شرت»‌هایی را برای موسسه خیریه «محک» و حمایت از کودکان مبتلا به سرطان، طراحی و اهدا کرد. او به عنوان طراح لباس و اهداکننده لباس، با بسیاری از رویدادهای اجتماعی، هنری، و ورزشی، از جمله انجمن حقوق کار کودک، برنامه جهانی غذا، بهنام دهش‌پور، و موسسه خیریه محک همکاری داشته است.

بیشتر از مُد و زیبایی