هفته مد نیویورک: رنگارنگ و هیجان‌انگیز

نگاه نیویورک به مد همیشه تجربی‌تر از هفته‌های مد سنتی در میلان و پاریس بوده است

بنفش، سبز، آبی، قرمز، نارنجی و نیلی، امسال هیچ کمبودی از نظر رنگ و لعاب در نیویورک وجود نداشت- instagram/sergiohudson

در هفته مد نیویورک کمتر کسی غافلگیر می‌شود چون همه کم‌وبیش برای دیدن کارهای هیجان‌انگیز آمده‌اند.

امسال در سه نمایش دیدنی سرجیو هادسون قدرت خیاطی خوبش را نشان داد، Puppets and Puppets با بالاتنه‌های کرستی و کت‌های بزرگ و چهارخانه چشم‌ها را به سوی خود کشاند و Dur Doux نقش و نگارهای رنگارنگ مردانه و زنانه‌اش را به نمایش گذاشت.

Dur Doux

 زوج مادر و دختر سینتیا و نجلا برت از Dur Doux نام مجموعه پاییز/زمستان ۲۰۲۲ خود را "La Nouvelle Mosaïque" گذاشتند. به‌این‌ترتیب این مجموعه تفسیری مجدد و معاصر از فرم هنر موزاییک بود. این دو برای نخستین بار این مجموعه‌ای از لباس‌های مردانه را در کنار خط تولید لباس زنانه خود معرفی کردند. در این مجموعه با جعبه‌رنگی شامل بنفش، سبز، آبی، قرمز، نارنجی و نیلی، هیچ کمبودی از نظر رنگ و لعاب وجود نداشت. این نمایش یک موزاییک‌کاری واقعی از رنگ و بافت از پارچه توری تا ابریشم بود.

Puppets and Puppets

از زمان آغاز به کار خود در سه سال پیش، Puppets and Puppets، کارهای کارلی مارک و آیلا آرژتینو، بخشی پروژه هنری، بخشی لباس و بخشی مد بوده است. نمایش این فصل در خانه ملی اوکراین در ایست ویلج با داشتن درخشش هفته مد نیویورک تمام حال و هوای یک مدرسه هنری را هم داشت.

بالاتنه‌های کرستی، کت‌های بزرگ، چهارخانه، آستین‌های پفی (ژیگوت) همگی به مجموعه امسال راه پیدا کردند. برای افزودن بر حال و هوای نمایشی این شو سگ تازی ایتالیایی معروف اینستاگرام Tika the Iggy با لباسی سفارشی توسط این طراح روی صحنه ظاهر شد.

سرجیو هادسون

 سرجیو هادسون از زمانی که لباس میشل اوباما برای مراسم تحلیف جو بایدن را آماده کرد، راه زیادی را پیموده است. این لحظه‌ای بود که بدون شک نظرها را به طراح جلب کرد، اما از آن زمان همه‌چیز برای او دشوار پیش رفته است. در هفته مد نیویورک، این طراح خلأ نادیده گرفته شده را پر کرد: قدرت خیاطی کلاسیک. اکثر طراحان در حال حاضر خود را در یکی از دو گروه راحت یا لباس شب کلاسیک قرار داده‌اند. از سوی دیگر سرجیو هادسون الگوها و شکل‌های تروتمیز، کت‌های دقیق خیاطی شده و لباس‌های کوکتل خوش‌فرم را انتخاب کرد.

بیشتر از مُد و زیبایی