«واکسن نمی‌زنیم که نمی‌زنیم»

نتیجه یک نظرسنجی: ۶۲ درصد افراد واکسینه نشده همچنان قصد تزریق واکسن ندارند

افرادی که می‌گویند قصد دریافت واکسن ندارند، عمدتا در حومه‌ شهرها ساکن‌اند-Spencer Platt/Getty Images/AFP

نتایج یک نظرسنجی در نشریه اکونومیست و تارنمای «یو گاو» (YouGov) نشان می‌دهد که ۶۲ درصد افرادی که واکسینه نشده‌اند، هیچ‌گونه قصدی برای تزریق هیچ نوع واکسن کووید ندارند.

بر مبنای این نظرسنجی، بخش عمده گروه واکسینه نشده را افراد ۴۵ تا ۶۴ ساله تشکیل می‌دهند که ۷۴ درصدشان می‌گویند هرگز قصد ندارند واکسن بزنند و تنها ۴ درصد آن‌ها گفته‌اند «قطعا» در آینده یکی از واکسن‌ها را تزریق خواهند کرد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این نظرسنجی همچنین نتیجه‌گیری کرده است که زنان سفیدپوست دارای مدرک دانشگاهی بیش از زنان سفیدپوست بدون تحصیلات دانشگاهی می‌گویند هرگز واکسن نخواهند زد. ۷۴ درصد زنان سفیدپوست دانشگاه رفته می‌گویند قصد زدن واکسن را ندارند، درحالی‌که این رقم در میان همتایانشان که تحصیلات دانشگاهی ندارند ۶۶ درصد است. 

در این نظرخواهی که شامل یک‌رشته سوال است، ۳۹۱ نفر شامل۱۸۱ مرد و ۲۱۰ زن با توجه به نژاد، سن، سطح تحصیلات و موقعیت اقتصادی شرکت کرده‌اند. واکنش افراد واکسینه نشده در این نظرخواهی با توجه به شاخص‌های دموگرافیک (جمعیت‌شناسی) متغیر بوده است.

بخش عمده‌ای از اسپانیایی‌تبارهایی که در این نظرخواهی شرکت کرده‌اند نیز گفته‌اند که قصد ندارند واکسینه شوند. در مقایسه با ۱۹ درصد از این گروه که گفته‌اند ممکن است یک یا دو دوز واکسن را تزریق کنند، ۴۳ درصد آن‌ها گفته‌اند هرگز داوطلب دریافت واکسن نخواهند شد، تنها ۱۷ درصد این گروه گفته‌اند قطعا واکسن خواهند زد.  

شصت‌وسه درصد کسانی که درآمد سالانه‌شان میان‌۵۰ تا ۱۰۰‌هزار دلار در سال است، می‌گویند قصد واکسینه شدن ندارند. همچنین ۶۲ درصد افرادی که درآمدشان کمتر از ۵۰ هزار دلار در سال است و ۵۸ درصد کسانی که درآمدشان دست‌کم ۱۰۰ هزار دلار در سال است، واکسینه نشده‌اند. 

افرادی که می‌گویند قصد دریافت واکسن را ندارند، عمدتا در حومه‌ شهرها ساکن‌اند. ۶۷ درصد این افراد می‌گویند قصد تزریق واکسن کووید را ندارند.

© The Independent

بیشتر از جهان