رستوران دانمارکی برای پنجمین بار، «بهترین رستوران جهان» شد

این رستوران پیش از آغاز هر فصل بسته می‌شود

 نوما (Noma) در کپنهاگ به‌تازگی بهترین رستوران جهان در سال ۲۰۲۱ لقب گرفته است عنوانی که چهار بار دیگر هم به آن دست یافته بود.

رستوران‌های دانمارکی امسال در ۵۰ بهترین رستوران جهان عملکرد خوبی داشتند، زیرا Geranium (همچنین در کپنهاگ) در رتبه دوم قرار گرفت.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

نام رنه ردزپی، آشپز دانمارکی قبلاً در سال‌های ۲۰۱۴، ۲۰۱۲، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۰ همراه با نوما، در صدر رستوران‌های جهان نشسته بود. این رستوران اکنون صاحب سه ستاره میشلَن (michelin)، در رتبه‌بندی رستوران‌های برتر است.

در این رستوران چه خبر است؟

یکی از موردعلاقه‌ترین رستوران‌های روی کره زمین، نوما و بنیان‌گذار آن، رنه ردزپی، به دلیل ایجاد غذاهای جدید برگرفته از فرهنگ نورویک (اروپای شمالی) و الهام بخشیدن به یک نسل از سرآشپزها در سراسر جهان معروف است.

این رستوران قبلاً در سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ به عنوان بهترین رستوران جهان انتخاب شد، اما در سال ۲۰۱۶ بسته شد و در سال ۲۰۱۸ در مکان جدیدی بازگشایی شد. این ورود دوباره با یک منوی خلاقانه و مخصوص هم همراه بود.

منوی نوما چه خصوصیتی دارد؟

در این رستوران سه دسته غذایی در زمان‌های مختلف سال ارائه می‌شود، فصل غذاهای دریایی از ژانویه تا ژوئن، فصل سبزیجات در تابستان و «بازی و جنگل» در زمستان.

این رستوران پیش از آغاز هر فصل بسته می‌شود تا گروه تحقیق و توسعه آن به سرپرستی آشپز با استعداد مته سوبرگ، بتواند از خشکی و دریا طعم‌های جدیدی را به فهرست غذای این رستوران بیاورد.

 پنجاه رستوران برتر جهان

جدا از دو رستوران شماره یک و دوی جهان که در کپنهاگ دانمارک هستند، رتبه‌های سه تا ده به رستوران‌هایی از کشورهای اسپانیا، پرو، سوئد و سنگاپور رسید.

 به گزارش «ایتر» که نگاهی جامع به همه رستوران‌هایی که در فهرست «۵۰ بهترین جهان» هستند انداخته، نکته منفی این است که تقریباً همه رستوران‌هایی که رتبه‌های بالا را کسب کرده‌اند در اروپا واقع‌شده‌اند یا غذاهایی به سبک اروپایی سرو می‌کنند. بدتر از آن اینکه همه رستوران‌ها توسط مردان هدایت می‌شوند که نشانه خوبی برای صنعت آشپزی و رستوران‌داری نیست؛ زیرا نشان می‌دهد یا به زنان فرصت کافی برای رشد داده نشده است یا توانایی‌های آن‌ها در ورود به فهرست‌هایی نظیر این که می‌تواند برای تجارت‌ها سودهای هنگفت داشته باشد، نادیده گرفته‌شده است. هیچ رستورانی از خاورمیانه در این فهرست نیامده و تنها یک رستوران از قاره آفریقا به این فهرست راه یافته است.

بیشتر از سفر