بیش از ۲۰ درصد کودکان گیاه‌خوارند یا می‌خواهند گیاه‌خوار شوند

تغییر روش تولید غذا می‌تواند مشکلات سلامتی را که گریبانگیر ۳ میلیارد نفر در سراسر جهان است حل کند

گزارش‌ها حاکی از آن است که ۱۳ درصد کودکان گیاه‌خوارند و ۲۱ درصد دیگر نیز مایل‌اند گیاه‌خوار شوند- Pexels

بر اساس یک نظرسنجی جدید، بیش از ۲۰ درصد کودکان در بریتانیا گیاه‌خوارند با مایل‌اند گیاه‌خوار شوند.

بنا بر نتایج نظرسنجی که به سفارش نشریه غذای خوب بی‌بی‌سی (BBC Good Food) انجام شد، ۸ درصد کودکان ۵ تا ۱۶ ساله برنامه غذایی گیاه‌خواری مطلق (وگان) دارند، این در حالی است که ۱۵ درصد دیگر نیز گفتند مایل‌‌اند وگان شوند. 

گزارش‌ها حاکی از آن است که ۱۳ درصد کودکان گیاه‌خوارند و ۲۱ درصد دیگر نیز مایل‌اند گیاه‌خوار شوند.

یافته‌های این بررسی همچنین نشان داده است که ۴۴ درصد کودکان مایل‌اند که تا ۱۰ سال آینده غذاها بسته‌بندی پلاستیکی نداشته باشند اما فقط ۳۷ درصد آنان فکر می‌کنند چنین اتفاقی در عمل رخ دهد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

کریستین هیز، سردبیر غذای خوب بی‌بی‌سی، می‌گوید: «نظرسنجی درباره عادت‌های غذایی کودکان، رفتار و نظرشان در مورد غذا جالب بود.»

«این نتایج روشنگرانه است و نشان می‌دهد کودکان به‌هیچ‌وجه وسواسی‌های بدغذا نیستند، و می‌خواهند مسئولیت آشپزخانه‌ را برعهده بگیرند‌ــ پخت‌و‌پز کنند و غذا آماده کنند و انواع غذاهای متفاوت را امتحان کنند.»

«آن‌ها مشتاق‌اند برنامه‌های غذایی و روش‌های تولید غذای جایگزینی را بررسی کنند که به پایداری بیشتر سیاره زمین کمک می‌کند.»

این نظرسنجی را شرکت سنس‌واید (Censuswide) انجام داده است و ۱۰۰۴ کودک ۵ تا ۱۶ ساله در فاصله ژوئیه تا اوت ۲۰۲۱ در آن شرکت کردند.

این یافته‌ها پس از آن منتشر شد که بر اساس پژوهش اخیر کینگز کالج لندن، کودکانی که برنامه‌های غذایی گیاه‌خواری دارند در مقایسه با همسالان همه‌چیزخوارشان، از لحاظ قلبی‌عروقی سالم‌ترند و چربی کمتری دارند، اما این برنامه‌های غذایی ممکن است بر رشد، تراکم استخوان و وضعیت مواد ریزمغذی ضروری بدن اثر بگذارند.

پیش‌تر در سال جاری، در گزارش اندیشکده چتم هاوس (Chatham House) آمده بود که برنامه غذایی گیاهی بهترین کاری است که می‌توانیم برای پیشگیری از آسیب ناشی از تغییر اقلیم انجام دهیم.

در این گزارش همچنین پیشنهاد شده بود تغییر روش تولید غذا می‌تواند مشکلات سلامتی را که گریبانگیر ۳ میلیارد نفر در سراسر جهان است حل کند، افرادی که یا غذایی برای خوردن ندارند یا اضافه وزن دارند و چاق‌اند.

© The Independent

بیشتر از زندگی