چهره اینترنتی چین پس از عمل جراحی لیپوساکشن جان سپرد

خانواده دای صلاحیت پزشکی را که عمل لیپوساکشن را انجام داده است، زیر سوال برده‌اند

ژیائو ران ۳۳ ساله ۱۳۰ هزار دنبال کننده در شبکه اجتماعی «ویبو» داشت- Sina Weibo

یک چهره تاثیر‌گذار شبکه‌های اجتماعی پس از عمل جراحی لیپوساکشن (چربی‌کشی) که منجر به عفونت پوستش شد، در گذشت.

زن ۳۳ ساله چینی که در اینترنت به نام ژیائو ران شناخته می‌شد، ۱۳۰ هزار دنبال کننده در شبکه اجتماعی «ویبو» داشت و محتوای مربوط به مُد و سبک زندگی منتشر می‌کرد.

نام دیگر او «دای» بود. به نوشته روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست، او روز دوم ماه مه برای کشیدن چربی دور کمر و شکم خود و بزرگ‌ کردن پستان‌هایش زیر عمل جراحی رفت.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

دو روز پس از جراحی در درمانگاهی در استان شرقی شجیانگ، او دچار درد شدید و شوک شد، و پزشکان پی بردند که چند اندام داخلی‌اش از کار افتاده‌ است.

عارضه او عفونت بافت پوست و بیماری زایل کننده ماهیچه (نکروتیسینگ فاسیتیس) تشخیص داده شد. این عارضه زمانی رخ می‌دهد که میکروب‌ها از راه شکستگی پوست وارد بدن شوند. عفونت به‌سرعت در بدن پخش می‌شود و می‌تواند مرگ در پی داشته باشد.

دای دو ماه بعد را در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان گذراند و دو بار زیر عمل جراحی رفت، اما سه‌شنبه هفته گذشته، مرگ او اعلام شد.

از آن زمان، خانواده دای صلاحیت پزشکی را که عمل لیپوساکشن را انجام داده است، زیر سوال برده‌اند. در واکنش، کمیسیون بهداشت شهر هانگژو دستور داد که فعالیت‌های مالی آن درمانگاه متوقف شود و به خانواده قربانی هم غرامت پرداخت شود.

بیشتر از زندگی