مشارکت سرمایه‌گذاران اسرائیلی در ساخت مرتفع‌ترین هتل جهان در دبی

هتل «سی‌یل» با ارتفاع ۳۶۵ متر، اوایل سال ۲۰۲۳ در منطقه دبی مارینا افتتاح می‌شود

مرتفع‌ترین هتل جهان به نام هتل «سی‌یل» (Ciel) در منطقه دبی مارینا (تفرجگاه ساحلی دبی) در امارات متحده عربی درحال ساخت است. براساس گزارش‌ها، به‌تازگی سرمایه‌گذاران اسرائیلی نیز برای مشارکت در این پروژه اعلام آمادگی کرده‌اند.    

 هتل سی‌یل با ارتفاع ۳۶۵ متر و یک‌هزار و ۲۴ اتاق و سوئیت در ۸۲ طبقه، در اوایل سال ۲۰۲۳ افتتاح می‌شود و رکورد مرتفع‌ترین هتل جهان را خواهد شکست؛ این رکورد، در حال حاضر در کتاب رکوردهای جهانی گینس متعلق به هتل دیگری در شهر دبی است:  هتل گیوورا (Gevora یا به عربی: جیفورا) با ارتفاع ۳۵۶ متر در جاده شیخ زاید دبی.

ساخت این هتل مجلل در منطقه دبی مارینا را شرکت توسعه‌دهندگان املاک «گروه اول» (The firstGroup) از سال ۲۰۱۶ آغاز کرده است. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

به گفته راب برنز، مدیرعامل «گروه اول»، برای ساخت این هتل بیش از ۴۰۰میلیون دلار سرمایه‌گذاری شده است. بخش زیادی از سرمایه‌گذاری برای این هتل، از طریق سرمایه‌گذاران شخصی انجام شده است که با خرید پیشاپیش اتاق‌های هتل، در ساخت آن مشارکت کرده‌اند. کمترین میزان سرمایه‌گذاری در پروژه از این طریق، ۵۵۰هزار دلار بوده است.

به گزارش شبکه خبری اسرائیلی آی۲۴ (i24NEWS)، درپی توافق ابراهیم میان دوکشور اسرائیل و امارات متحده عربی و گسترش همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور، اسرائیلی‌ها نیز قصد دارند در سرمایه‌گذاری این هتل مشارکت کنند.

برنز می‌گوید سرمایه‌گذاران در این پروژه تا پایان سال ۲۰۲۰ از ۱۴۹  کشور مختلف جهان بوده‌اند و شرکت «گروه اول» از پیوستن سرمایه‌گذاران اسرائیلی به این پروژه استقبال می‌کند.   

شرکت معماری Norr که در لندن مستقر است و پیش از این جوایز جهانی بسیاری را برای طرح‌های خود به‌دست آورده، طراحی ساختمان هتل «سی‌یل» را برعهده داشته است. 

مرتفع‌ترین هتل جهان پس از تکمیل ساخت آن، یک عرشه شیشه‌ای خواهد داشت که از آنجا، سراسر دبی مارینا، پالم جمیرا و خلیج فارس با نمای ۳۶۰ درجه در چشم‌انداز قرار دارد.

بیشتر از جهان