تابوت‌ساز اندونزیایی با سقوط یک شهاب‌سنگ به خانه‌اش میلیونر شد

در حال حاضر، این شهاب سنگ در مرکز مطالعات شهاب‌سنگ در دانشگاه ایالتی آریزونا نگهداری می‌شود

طبق گزارش‌ها ارزش این شهاب‌سنگ، حدود ۶۴۵ پوند در هر گرم است- Pixabay

یک سازنده تابوت در اندونزی در یک اتفاق عجیب میلیونر شد؛ شهاب سنگی به ارزش حدود ۱.۴ میلیون پوند سقف خانه‌اش را سوراخ کرد. 

جوسوا هوتاگالونگ مشغول کار بر روی یک تابوت در خارج از خانه خود در شهر کولانگ بود که سنگی به وزن ۲.۱ کیلوگرم از داخل ایوان خارج از اتاق نشیمن عبور کرد. 

این مرد ۳۳ساله پس از این که صدای مهیب برخورد را شنید، به خود آمد و با حفر خاک باغچه خود، تکه‌ای از بقایای شهاب سنگ را پیدا کرد. 

 او به روزنامه اندونزیایی کومپاس گفت: «صدا آن قدر بلند بود که قسمت‌هایی از خانه نیز لرزید. بعد از کمی جست‌وجو دیدم که سقف حلبی خانه شکسته است. وقتی آن را بلند کردم، سنگ هنوز گرم بود.» 

این شهاب سنگ کندریت کربنی است. شهاب سنگ از این ماده که قدمت آن ۴.۵ میلیارد سال تخمین زده است، بسیار نادر است. طبق گزارش‌ها ارزش آن حدود ۶۴۵ پوند در هر گرم است. 

آقای هوتاگالونگ به روزنامه انگلیسی سان گفت که این شهاب‌سنگ را به جارد کالینز، متخصص آمریکایی شهاب‌سنگ فروخته است. او نیز آن را به یک مجموعه‌دار آمریکایی فروخت. در حال حاضر، این شهاب سنگ در مرکز مطالعات شهاب‌سنگ در دانشگاه ایالتی آریزونا نگهداری می‌شود. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

اگرچه سازنده تابوت مبلغ خرید دقیقی را ارائه نکرده است، اما ارزش آن بیش از یک میلیون پوند تخمین زده می‌شود. آقای هوتاگالونگ گفت که اکنون به اندازه کافی برای بازنشستگی پول دارد و قصد دارد یک کلیسا در محله خود بسازد. 

وی گفت: «من همیشه یک دختر می‌خواستم. امیدوارم این نشانه این باشد که اکنون به اندازه کافی خوش شانس خواهم بود که صاحب یک دختر شوم.» 

آقای کالینز می‌گوید: «یک‌باره تماس‌های تلفنی زیادی دریافت کردم متضمن این پیشنهاد که برای خرید شهاب‌سنگ  اقدام کنم. این در میانه بحران کرونا بود و نمی‌دانستم که می‌خواهم شهاب‌سنگ را برای خودم بخرم یا برای دانشمندان یا مجموعه‌داران آمریکایی. 

توماس جمال‌الدین، رئیس آژانس هوایی و فضایی ملی اندونزی، به رسانه‌های محلی گفت که به ندرت اتفاق می‌افتد یک قطعه بزرگ در یک منطقه مسکونی سقوط کند: «بیشتر شهاب‌سنگ‌ها در مکان‌هایی دور از مراکز مسکونی‌ها مانند اقیانوس‌ها، جنگل‌ها یا صحراها سقوط می‌کنند.»

© The Independent

بیشتر از زندگی