واکسن کرونا در بهار به دست آمریکایی‌ها می‌رسد

دکتر فائوچی از آمریکایی‌ها خواست بهداشت عمومی را رعایت کنند

ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی و افراد آسیب‌پذیر در صف اول دریافت واکسن خواهند بود-Henry Ford Health System / AFP

به گفته برترین کارشناسان بیماری‌های عفونی در آمریکا، حداکثر تا آوریل یا ژوئن سال آینده واکسن کرونا در اختیار عامه آمریکایی‌ها قرار خواهد گرفت.

دکتر آنتونی فائوچی که در خط مقدم مبارزه با همه‌گیری کرونا در امریکا بوده است، اعلام کرد که واکسیناسیون کرونا احتمالاً از ماه دسامبر به جریان درخواهد آمد.

دکتر فائوچی گفت که ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی که خود را در معرض خطر قرار می‌دهند و افراد آسیب‌پذیر در صف اول دریافت واکسن خواهند بود.

دکتر فائوچی افزود که پس‌ازآنکه این دو گروه واکسن را دریافت کردند تا آوریل یا ژوئن واکسن در اختیار «شهروندان عادی» قرار خواهد گرفت.

پیش‌ازاین اظهارات، در روز چهارشنبه گذشته امریکا شاهد یک رکورد در ابتلا به کرونا بود. در عرض ۲۴ ساعت ۱۴۰ هزار ابتلای جدید به کرونا ثبت شد. بر اساس داده‌های نیویورک‌تایمز، این یک رکورد در آمار روزانه ابتلا به کرونا است.

با نزدیک شدن به فصل سرما و شیوع انتظاری آنفولانزا که میلیون‌ها آمریکایی را احتمالاً گرفتار خواهد کرد، تخت‌های بیمارستانی همچنان در حال پر شدن هستند.

هم‌زمان با پایان یافتن رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۲۰، فعالیت ویروس در حال اوج‌گیری است. گفته می‌شود که ماه‌ها است که دونالد ترامپ در جلسات کارگروه مبارزه با کرونا شرکت نکرده است.

دکتر فائوچی صبح روز پنجشنبه در برنامه «صبح بخیر آمریکا» از شبکه ای‌بی‌سی، ​​گفت که عدم پذیرش شکست در انتخابات توسط رئیس‌جمهور معترض مانع پیشرفت در برنامه تولید واکسن نشده است، اگرچه او بن‌بست سیاسی در کاخ سفید را «چالش‌برانگیز» خواند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

وی گفت: «مطمئناً این امر تأثیر منفی بر توانایی ما در تولید واکسن ویروس ندارد. بخش پزشکی کار در حال پیشرفت است. این کاری است که من و همکارانم هرروز انجام می‌دهیم.»

«البته بن‌بست سیاسی یک چالش اساسی است. ما در وضعیت دشواری قرار داریم؛ اما به‌هرروی ما راه خود را ادامه می‌دهیم.»

دکتر فائوچی گفت که برای کنترل ویروس، پیروی از رهنمودهای بهداشت عمومی برای آمریکایی‌ها امری حیاتی است. وی افزود که هیچ‌گونه اختیار و الزامی برقراری قرنطینه ملی آن‌گونه در سایر نقاط جهان‌دیده شده است، وجود ندارد.

وی گفت: «ما دوست داریم از این مسئله دور بمانیم زیرا رغبتی به حبس كردن مردم در خانه‌هایشان وجود ندارد؛ اما من معتقدم که ما می‌توانیم بدون قرنطینه ملی، گسترش ویروس را محدود کنیم. واقعاً معتقدم که بدون قرنطینه شدنی است.»

«اگر بتوانیم اقدامات بهداشت عمومی را اجرا کنیم، مجبور به این کار نخواهیم بود. بهترین راهکار برای جلوگیری از قرنطینه ملی تشدید اقدامات بهداشت عمومی است.»

وقتی از دکتر فائوچی سؤال شد آیا خبر مثبتی برای مبتلایان به کووید طولانی‌مدت دارد یا خیر، وی گفت: «سواره‌نظام در حال رسیدن است.»

«من به شما قول می‌دهم که اگر ما اقدامات بهداشت عمومی را اجرا کنیم و کمی مقاومت کنیم، کرونا را تحت کنترل درخواهیم آورد.»

© The Independent

بیشتر از جهان