کتاب افشاگرانه جدید: ترامپ یک «اوبامای قلابی» استخدام کرده بود

مایکل کوهن نویسنده این کتاب از نزدیکان پیشین ترامپ است که به سه سال زندان محکوم شده است

 وکیل پیشین آقای ترامپ می‌گوید که نفرت آقای ترامپ از اوباما به اندازه‌ای بود که یک «اوبامای قلابی» استخدام کرد- JIM WATSON / AFP

به گزارش سی‌ان‌ان، کتاب افشاگرانه جدیدی که روز سه‌شنبه منتشر خواهد شد، می‌گوید دونالد ترامپ حتی پیش از آن که به فکر نامزدی ریاست جمهوری آمریکا بیفتد، فکر و ذکرش مشغول باراک اوباما، رئیس جمهوری وقت ایالات متحده بود. محل تولد او را به پرسش می‌کشید و می‌گفت فقط به لطف «اقدام مثبت» (یعنی سهیمه‌ای برای سیاهپوستان) توانسته وارد دانشگاهی معتبر شود.

مایکل کوهن، وکیل پیشین آقای ترامپ، در کتابی که از مشاهدات خود طی سال‌ها همکاری نزدیک با او نوشته است، می‌گوید که نفرت آقای ترامپ از اوباما به اندازه‌ای بود که یک «اوبامای قلابی» استخدام کرد تا در ویدیویی با حضور ترامپ شرکت کند، و بعد آقای ترامپ مانند شو تلویزیونی سابقش، او را «اخراج کند.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

کتاب کوهن با عنوان «خاطرات یک پیمان‌شکن»، نامی از شخصی که بنا به ادعا نقش آقای اوباما را بازی کرد، یا تاریخ ضبط ویدیو را ذکر نمی‌کند، اما در آن عکسی منتشر شده است که آقای ترامپ را پشت میزی نشان می‌دهد، نشسته روبه‌روی مردی سیاهپوست با کت و شلوار که یک پرچم آمریکا روی یقه کتش است. روی میز آقای ترامپ دو کتاب هست که روی یکی نام اوباما با حروف درشت دیده می‌شود.

آقای کوهن که سال‌ها در حلقه نزدیکان آقای ترامپ بود، در این کتاب او را «متقلب، دروغگو، دغلکار، زورگو، نژادپرست، مهاجم و کلاه‌بردار» خوانده است.

آقای کوهن خود در سال ۲۰۱۸ به ۹ مورد جرم فدرال، از جمله فرار مالیاتی، دروغگویی به کنگره، و تخلفات مالی در کارزار انتخاباتی آقای ترامپ اعتراف کرد و محکوم به زندان شد.

کایلی مک‌انانی، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید، در بیانیه‌ای که در اختیار روزنامه واشنگتن پست قرار داد، گفت: «کوهن یک مجرم بی‌آبرو و یک وکیل ممنوع‌الوکاله است که به کنگره دروغ گفت. او تمام اعتبارش را از دست داده است و تعجبی نیست که شاهد آخرین تلاش او برای کسب سود از درو‌غ‌هایش باشیم.»

آقای کوهن در جلسه شهادتش در کنگره آمریکا گفته بود که بیشتر تخلفات خود را به دستور آقای ترامپ انجام داده است، از جمله پرداخت ۱۳۰ هزار دلار حق‌السکوت به یک بازیگر فیلم های پورنو که بنا به ادعا، زمانی با آقای ترامپ رابطه جنسی داشت. آقای ترامپ تمام آن اتهامات را تکذیب کرده است.