باربادوس، جزیره‌ای برای دورکاری از «بهشت» روی زمین

ویزای جدید ۱۲ ماهه برای افرادی در نظر گرفته شده که می‌توانند از راه دور کار کنند

Getty/iStockphoto

کشور جزیره‌ای باربادوس، با ارائه ویزای فرودگاهی، درهای خود را به روی مردمی که از سراسر دنیا می‌خواهند یک سال در «بهشت» زندگی کنند باز کرد.

این ویزای جدید ۱۲ ماهه برای افرادی در نظر گرفته شده که می‌توانند از راه دور کار کنند. این تصمیم با توجه به آن اتخاذ شده که دوران قرنطینه ویروس کرونا نشان داد امکان کار کردن از راه دور بیش از آن‌ چه تصور می‌شد وجود دارد.

در ماه‌های اخیر شمار بسیاری از خانه کار کرده‌اند و بسیاری از کمپانی‌ها دفاتر خود را کوچک‌تر کرده یا به طور کامل کارهایشان را از راه دور انجام می‌دهند. در این شرایط، گذراندن یک سال در جزایر کارائیب محتمل به‌ نظر می‌رسد.

این ویزای یک ساله دو هزار دلار (۱۵۷۰ پوند) برای هر نفر و سه هزار دلار (۲۳۵۵ پوند) برای هر خانواده هزینه دارد.

بعد از پایان یک‌ سال هم امکان تمدید ویزا وجود دارد و افرادی که برای زندگی به باربادوس می‌روند از پرداخت مالیات بر درآمد معاف هستند.

این ویزا که «مهر خوشامدگویی» نام گرفته، با توجه به همه‌گیر شدن ویروس کرونا صادر می‌شود.

میا موتلی، نخست وزیر باربادوس، می‌گوید: «کووید ۱۹ کارها را در سراسر دنیا تغییر داد. حالا که تعداد بیشتری از افراد از خانه کار می‌کنند، ما به شما اطمینان می‌دهیم که می‌توانیم از این‌جا کار کنید.»

او می‌افزاید: «به‌ جای آن‌ که برای یک هفته، یا یک ماه بیایید، چرا برای کسب‌ و کار خود در این‌جا برنامه‌ریزی نکنید؟ ما سازوکاری داریم که به افرادی که مایل هستند اجازه می‌‌دهد از حضور در اقصی نقاط دنیا، خورشید، دریا، و یک جامعه باثبات بهره ببرند. باربادوس مقصدی عالی است.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

آمار ویروس کرونا در باربادوس هم بسیار پایین است. در این جزیره ۲۷۵ هزار نفری، تاکنون تنها صد مورد ابتلا و هفت مورد مرگ ناشی از کرونا وجود داشته‌ است. در این جزیره برنامه موثری برای ردیابی بیماران در حال اجراست.

افرادی که قصد دارند برای ویزای باربادوس اقدام کنند باید دو عکس سایز گذرنامه، صفحه اول گذرنامه، گواهی تولد و در صورت نیاز تاییدیه رابطه با بستگان و ویزای ورود داشته باشند. اطلاعات بیشتر در barbadoswelcomestamp.bb موجود است.

در باربادوس بیش از ۸۰ ساحل شن سفید و یک سایت ثبت جهانی یونسکو وجود دارد.

© The Independent

بیشتر از سفر