کرونا در فرانسه؛ جریمه سنگین برای پرت کردن ماسک و دستکش درخیابان

افزایش جریمه به زمین انداختن زباله تا ۱۳۵ یورو تعیین شده است

سطل زباله مخصوص دست‌کش و ماسک صورت در فرانسه-BERTRAND GUAY / AFP

بنا به گزارش‌ها فرانسه به دنبال افزایش جریمه افرادی است که زباله بر زمین می‌اندازند؛ از جمله ماسک و دستکش. 

پیشنهاد تعیین جریمه در حالی ارائه شده است که نگرانی بر سر زباله‌های مرتبط با همه‌گیری ویروس کرونا، که در تمامی سواحل کشور دیده می‌شود، افزایش یافته است. 

به گزارش رسانه‌های فرانسوی، جریمه به زمین انداختن زباله ممکن است تا ۱۳۵ یورو افزایش یابد. 

به گزارش لوموند، برون پوارسون، یک معاون وزارت محیط زیست، به خبرگزاری فرانسه گفت که پیش‌نویس پیشنهاد جریمه سنگین‌تر را برای کسانی که موقع زباله انداختن بر زمین دیده می‌شوند، تقاضا کرده است. 

این روزنامه فرانسوی به نقل از پوارسون گفت که «شمار انواع جدید زباله‌ مرتبط با بحران سلامتی شیوع کرونا، افزایش یافته است.» 

جریمه کنونی کسانی که موقع زمین انداختن زباله  دیده شوند، در فرانسه ۶۸ یورو است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

مدافعان محیط زیست درباره تاثیر زیست‌محیطی کووید-۱۹ هشدار داده‌اند. چرا که ماسک‌ها و دستکش‌هایی که افراد برای محافظت از خود استفاده می‌کنند، تمامی سواحل دنیا را پوشانده است. زدن ماسک در وسایل حمل و نقل عمومی، مدارس راهنمایی و اداراتی که حفظ فاصله اجتماعی در آنها امکان ندارد، اجباری است. 

تجهیزات حفاظت فردی مخصوص کادر بهداشت و درمان نیز سر از دریاها و سواحل فرانسه درآورده است. 

یک ویدیو، زباله دستکش‌های پلاستیکی و ماسک‌ها را در کف اقیانوس در نزدیکی کن نشان می‌دهد و سازمان عملیات برای اقیانوس پاک، جزئیات زباله‌های مرتبط با ویروس کرونا راکه از دریا جمع‌آوری کرده، در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده است. 

مدافعان محیط زیست هشدارداده‌اند که زباله‌های مرتبط با بحران کووید-۱۹، بر مسئله آلودگی پلاستیک در اقیانوس‌ها، که خطری علیه حیات زیر آب‌ها به شمار می‌رود، افزوده است. 

به نوشته لوموند، خانم پوارسون گفت:‌ «همه باید بدانند که زباله‌هایی که روی زمین می‌اندازند، اغلب سر از اقیانوس‌ها درمی‌آورند. دریاها و اقیانوس‌های پاک، از پیاده‌روهای پاک آغاز می‌شوند.» 

© The Independent

بیشتر از زندگی