ثروت ریشی سوناک حتی از پادشاه بریتانیا بیشتر است

نخست‌وزیر بریتانیا پیش از ورود به دنیای سیاست، مدیر یک صندوق پوشش سرمایه بود، در حالی که همسرش تاجر و دختر یک میلیاردر هندی است

ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا، و همسرش، آکشاتا مورتی‌ــ X/@DelhiAkshardham 

در آستانه انتخابات سراسری بریتانیا و در حالی که ریشی سوناک، نخست‌وزیر، به رای‌دهندگان می‌گوید اقتصاد گرفتار تورم این کشور را بهبود بخشیده، ثروت شخصی او بار دیگر زیر ذره‌بین قرار گرفته است.

به گزارش اسکای نیوز، حزب کارگر اظهارات سوناک را رد می‌کند و می‌گوید داده‌های اداره آمار ملی نشان می‌دهد که میلیون‌ها بریتانیایی با بحران هزینه معیشتی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند و این در حالی است که ثروت شخصی سوناک در سال گذشته ۱۲۲ میلیون پوند افزایش پیدا کرده است.

دارن جونز، معاون وزیر خزانه‌داری در سایه حزب کارگر، به اسکای نیوز گفت: «جای تعجب ندارد که ریشی سوناک نمی‌داند مردم طبقه کارگر چه وضعیتی دارند. او کاملا از بحران هزینه معیشتی مصون است و کاملا از واقعیت دور است.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در بحبوحه رقابت‌های انتخاباتی میان احزاب، حزب کارگر تلاش کرده است تا با تمرکز بر ثروت شخصی هنگفت سوناک، القا کند که او از فشار اقتصادی که به مردم می‌آید درکی ندارد.

بر اساس فهرست ثروتمندان ساندی تایمز، ثروت شخصی سوناک و همسرش، آکشاتا مورتی، سال گذشته ۱۲۲ میلیون پوند افزایش یافت.

در تازه‌ترین فهرست که در ماه مه منتشر شد، برآورد می‌شود که ثروت این زوج به ۶۵۱ میلیون پوند رسیده است که نسبت به ۵۲۹ میلیون پوند در سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است.

به این ترتیب، بر اساس فهرست سالانه ثروتمندترین افراد بریتانیا، آن‌ها از پادشاه نیز ثروتمندترند.

سوناک پیش از ورود به دنیای سیاست، مدیر یک صندوق پوشش سرمایه بود، در حالی که همسرش تاجر و دختر یک میلیاردر هندی است.

بخش عمده ثروت این زوج از سهام شرکت اینفوسیس ناشی می‌شود، یک شرکت فناوری اطلاعات که پدر همسر سوناک یکی از بنیان‌گذاران آن بوده است.

سوناک تاکید کرده است که حملات به ثروت شخصی‌اش او را آزار نمی‌دهد و هفته گذشته مدعی شد که در کودکی «خیلی چیزها نداشت».

بیشتر از اقتصاد