پادشاه عربستان سعودی برای درمان عفونت ریه تحت درمان قرار می‌گیرد، تعویق سفر شاهزاده محمد بن سلمان

خبرگزاری دولتی عربستان سعودی اعلام کرد که ملک سلمان در کلینیک سلطنتی کاخ السلام در جده تحت معاینات پزشکی قرار گرفت

ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی‌ــ AFP

رسانه‌های دولتی عربستان سعودی بامداد دوشنبه بیستم مه (۳۱ اردیبهشت) گزارش دادند که ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان سعودی، به عفونت ریه مبتلا شده است و در پی تب و درد مفاصل ناشی از این بیماری تحت درمان با آنتی بیوتیک قرار خواهد گرفت.

خبرگزاری دولتی عربستان سعودی با انتشار گزارشی در این زمینه اعلام کرد که ملک سلمان ۸۸ ساله در کلینیک سلطنتی کاخ السلام در جده تحت معاینات پزشکی قرار گرفت.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در این گزارش آمده است: «مشخص شد که یک عفونت ریه وجود دارد و تیم پزشکی تصمیم گرفت او را تحت یک برنامه درمانی شامل مصرف آنتی‌بیوتیک‌ قرار دهد تا عفونت برطرف شود.»

پادشاه عربستان سعودی پیش از این در ماه آوریل نیز برای بررسی‌های پزشکی بستری شده بود.

پادشاه عربستان رهبری بزرگ‌ترین اقتصاد جهان عرب را بر عهده دارد. او در سال ۲۰۱۵ قدرت و اختیارات پادشاهی عربستان سعودی را به دست گرفت و پسرش، شاهزاده محمد بن سلمان، را به عنوان ولیعهد معرفی کرد. شاهزاده بن سلمان دستور کار اصلاحات سیاسی و اجتماعی و اقتصادی را در عربستان سعودی دنبال می‌کند.

در پی اعلام بستری شدن ملک سلمان در بیمارستان، دولت ژاپن اعلام کرد که ولیعهد عربستان سعودی سفرش به این کشور را به تعویق انداخته است. به گزارش رویترز، یوشیماسا هیاشی، دبیر ارشد کابینه ژاپن، گفت: «شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، سفر به ژاپن را که قرار بود روز دوشنبه آغاز شود، به دلیل مشکل سلامتی ملک سلمان به تعویق انداخت.»

ولیعهد عربستان سعودی قرار بود در سفر به ژاپن از ۲۰  تا ۲۳ مه، با ناروهیتو، امپراتور ژاپن، و فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر آن کشور، دیدار کند.

بیشتر از جهان