شلوارهای براق و پیراهن‌های نازک پاستلی جورجیو آرمانی پرایو در پاریس

رنگ قرمز تند و تیز فصل قبل آرمانی در هفته مد فاخر پاریس، جایش را به ملاحت صورتی و گل‌بهی داد

جورجیو آرمانی پرایو را در طول هفته مد  فاخر بهار/تابستان ۲۰۲۴ در پاریس-AFP

«آرمانی» تنها زیبایی به شما هدیه نمی‌دهد، بلکه شانس هم می‌آورد. «جووانی»، نشریه لباس نیویورکی، با بررسی رشته‌های اصلی زنان در جوایز گلدن گلوب و اِمی و اسکار در سال ۲۰۱۴، دریافت که ۱۳ درصد از بازیگران زنی که آرمانی پوشیده‌ بودند جایزه‌ای به خانه بردند.

آرمانی پرایو بهار ۲۰۲۴ نیز مجموعه جدیدش در هفته مد فاخر پاریس را در همان روزی رونمایی کرد که نامزدهای اسکار مشخص شدند.

جورجیو آرمانی، طراح ایتالیایی، روز سه‌شنبه ۲۳ ژانویه ۲۰۲۴ (۳ بهمن) با شلوارهای تنگ و پیراهن‌های نازک پاستلی به صحنه نمایش مد فاخر یا اوت کوتور پاریس رفت.

به گزارش رویترز، مجموعه بهار-تابستان آرمانی پرایو (Armani Prive) جمعیت را به محل نمایش، در کاخ توکیو، در پاریس، کشاند. تماشاگران برای دیدن ورود افراد مشهور، از جمله بازیگرانی مانند گلن کلوز و گوئینت پالترو و ژولیت بینوش، جمع شده بودند.

مدل‌ها به‌آرامی روی سکوی باریک نمایش حرکت می‌کردند و لباس‌های نیم‌تنه با انبوهی از چین‌ها و رافل‌ها، شلوارهای مخروطی با جلیقه‌های ابریشمی و بدون یقه، و تاپ‌های شفاف تزئین‌شده با طرح‌های گل‌دوزی شده پرآذین را به نمایش می‌گذاشتند.

رنگ قرمز تند و تیز فصل قبل جایش را به ملاحت صورتی و گل‌بهی داده بود. پارچه‌ها کمی از سفت و سختی قبل فاصله گرفته است و رهاتر از همیشه، رنگین‌کمان منعکس‌شده روی بافت براقشان را به رخ می کشیدند. بلوزهای بالاتنه کرستی به زیبایی با دامن‌های حجیم تکمیل شده بودند.

امسال بیشتر از فصل قبل شلوار به تن مدل‌ها دیدیم. هم شلوارهای نازک و بدن‌نمایی از پارچه‌های حریر زیردامن‌هایی در همین سبک و هم شلوارهایی با پارچه ابریشم‌گونه براق که رنگ‌های اطراف را با اعوجاج شگفت‌انگیزی منعکس می‌کردند.

لوازم جانبی و زیورآلات شامل گردن‌بندهای حلقه‌ای و گوشواره‌های مهره‌ای و همچنین کلاه‌های گرد و چین‌داری بود که بالای سر به‌صورت زاویه‌دار قرار می‌گرفتند و هاله‌ای پهن می‌ساختند. برخی از مدل‌ها کیف‌های کوچک و آویزان حمل می‌کردند، در حالی که برخی دیگر کیف‌های کلاچ در دست داشتند.

وقتی نمایش به پایان رسید، سالن تاریک شد و طراح ایتالیایی در کانون توجه قرار گرفت. او حین تکان دادن سر و دست برای تماشاگران، مورد تشویق قرار گرفت.

آرمانی، ۸۹ ساله، مدیرعامل شرکتش است که در دهه ۱۹۷۰ راه‌اندازی کرد.

نمایش‌های مد لباس بهار-تابستان پاریس ۲۵ ژانویه (۵ بهمن) تمام شد. خانه‌های مد معروفی مانند شانل و دیگر برندهای متعلق به LVMH، کریستین دیور، فندی، و همچنین ایمان آیسی، راهول میشرا، و استفان رولان مجموعه‌های جدیدشان را به نمایش گذاشتند. 

بیشتر از مُد و زیبایی