درخشش آثار طراحان عرب روی فرش قرمز شب‌نشینی موزه آکادمی

شب‌نشینی موزه آکادمی ۲۰۲۳ که ابتدا برای ماه سپتامبر برنامه‌ریزی شده بود، دوشنبه شب برگزار شد و خانه‌های مد عرب نقش پررنگی در آن داشتند

 کریسی تیگن، مدل و چهره تلویزیونی در مهمانی موزه آکادمی- MICHAEL TRAN/AFP

ستاره‌های هالیوود دوشنبه شب در مراسم شب‌نشینی موزه آکادمی ۲۰۲۳ در لس‌آنجلس، سراغ مجموعه‌ای درخشان از خلاقیت عربی رفتند و با انتخاب طرح‌های چهره‌هایی چون ژرژ هوبیکا (جورج حبیقه)، الی صعب، تونی وارد و هدی اسلیمان، روی فرش قرمز قدم گذاشتند.

به گزارش عرب‌نیوز، اولین نفر آکوافینا، خواننده رپ و هنرپیشه آمریکایی بود که با پیراهنی شیکی از کارهای ژرژ هوبیکا (جورج حبیقه)، طراح لبنانی، که دامن تور داشت و روی ژاکت آن جزئیاتی با مروارید و سنگ‌های قیمتی کار شده بود، روی فرش قرمز رفت. سبک این خواننده برگرفته از مجموعه فاخر پاییز و زمستان ۲۰۲۳ هوبیکا بود و آکوافینا آن را با جواهرات کت کیم (KatKim) هماهنگ کرد.

کریسی تیگن، مدل و نویسنده کتاب آشپزی، در لباسی از آثار تونی وارد، طراح ایتالیایی‌-لبنانی، ظاهر شد که از مجموعه پاییز و زمستان ۲۰۲۳ این طراح انتخاب شده بود.

 تاراجی پی هنسون، بازیگر، یک پیراهن بنفش از مجموعه پاییز/زمستان ۲۴ــ۲۰۲۳ زهیر مراد را برگزیده بود.

در این میان، دانای گوریرا نیز ظاهر آبی یخی الی صعب از مجموعه پاییز و زمستان ۲۰۲۲ را به نمایش گذاشت.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

کایا گربر، دختر سیندی کرافورد، سوپرمدل مشهور، هم یک لباس سفارشی از طراح ارشد مارک سلین، هادی سلیمان تونسی، را به تن کرد.

شب‌نشینی موزه آکادمی ۲۰۲۳ که قرار بود در ماه سپتامبر برگزار شود، دوشنبه شب برگزار شد و افرادی مانند سیمو لیو، دوا لیپا، لوپیتا نیونگر و سلنا گومز روی فرش قرمز و صورتی آن قدم زدند. این رویداد سومین مهمانی خیریه سالانه موزه فیلم است، جایی که آثار کارگردانانی چون جان واترز و لوردس پورتیلو به نمایش درآمد و از فیلم Boyz n the Hood (پسرا و محله) ساخت سال ۱۹۹۱ و چهره‌هایی چون مریل استریپ، مایکل بی‌جردن، اپرا وینفری و سوفیا کاپولا قدردانی شد.

در این مراسم، جایزه نماد (Icon Award) به مریل استریپ، هنرمندی که حرفه‌اش تاثیر قابل‌توجهی در سراسر جهان داشت، اهدا شد. مایکل بی‌جردن هم جایزه برتری (Vantage Award) را دریافت کرد که به هنرمند یا محقق نوظهوری تعلق می‌گیرد که روایت‌های غالب موجود درباره فیلم را به چالش بکشد. اپرا وینفری، چهره تلویزیونی و مجری سابق، به دلیل اداره و حمایت از موزه آکادمی، جایزه ستون (Pillar Award) را گرفت و به سوفیا کاپولا، کارگردان سینما، جایزه رویایی (Visionary Award) اهدا شد که به هنرمندی می‌رسد که نوآوری‌هایش باعث پیشرفت فیلم به عنوان یک هنر شده باشد.

آوا دوورنی، کارگردان، هالی بری، بازیگر، رایان مورفی، کارگردان و دکتر اریک اسرائیلیان مجریان مشترک این رویداد بودند.

بیشتر از مُد و زیبایی