موزه‌ای از دستاوردهای کریستیانو رونالدو در ریاض افتتاح شد

این موزه به عنوان بخشی از جشنواره «موسم ریاض» و با هدف مروری بر زندگی اسطوره پرتغالی باشگاه النصر افتتاح می‌شود

کریستیانو رونالدو در مراسمی به مناسبت روز ملی عربستان سعودی، ریاض، ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۳‌ــ AFP

موزه‌ای که کارنامه کریستیانو رونالدو، فوق‌ستاره فوتبال جهان و بازیکن فعلی باشگاه النصر عربستان سعودی، را به نمایش می‌گذارد، به عنوان بخشی از جشنواره بزرگ گردشگری و سرگرمی «موسم ریاض» افتتاح شد.

به گزارش العربیه، این موزه برای طرفداران رونالدو فرصت آن را فراهم می‌کند تا مجموعه یادگاری‌های شخصی این فوتبالیست پرتغالی از جمله کفش‌ها و پیراهن‌های ورزشی، جوایز و جام‌های او را ببینند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این موزه از اولین مسابقات رونالدو در زمین فوتبال تا رکوردشکنی‌های او را ثبت کرده و بخش‌های مهم زندگی حرفه‌ای او در لیگ‌های بزرگ فوتبال از جمله دستاوردهای فعلی‌اش در باشگاه النصر را مرور می‌کند. به این ترتیب، بازدیدکنندگان فرصتی منحصربه‌فرد خواهند داشت تا مجموعه‌ای از جام‌ها و مدال‌های رونالدو از جمله پنج جایزه معتبر توپ طلای او را تماشا کنند.

موزه کریستیانو رونالدو در ریاض نمایشگاه‌های تعاملی مختلفی هم خواهد داشت که خاطره‌انگیزترین بازی‌ها و مسابقات قهرمانی رونالدو را به اجرا در می‌آورد.

رونالدو ۳۷ ساله پس از امضای قرارداد خیره‌کننده ۱۷۵ میلیون دلاری با تیم النصر عربستان سعودی به این کشور نقل مکان کرد. پس از آن، او و شریک زندگی‌اش، جورجینا رودریگز، عکس‌هایی از خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند و به نظر می‌رسد که از زندگی در ریاض رضایت دارند.

در کنار حضور موفق رونالدو در زمین فوتبال، جورجینا رودریگز نیز در صحنه اجتماعی عربستان سعودی موفق بوده است. او در عربستان سعودی طرفداران زیادی دارد و به عنوان یک نماد در نظر گرفته می‌شود.

فراتر از موزه کریستیانو رونالدو، جشنواره «موسم ریاض» مجموعه‌ای از رویدادهای هیجان‌انگیز دیگر نیز ارائه می‌دهد. در رویدادهای مختلف این جشنواره، بازدیدکنندگان تلفیقی هیجان‌انگیز از سرگرمی، فرهنگ و ورزش را شاهد خواهند بود.

این جشنواره سالانه که از ۲۸ اکتبر آغاز شده و تا ماه مارس ادامه خواهد داشت، در قلب ریاض برپا شده است و پیش‌بینی می‌شود هزاران بازدیدکننده را به خود جلب کند.

هدف از برگزاری جشنواره موسم ریاض که با بودجه دولتی برگزار می‌شود، تبدیل پایتخت عربستان سعودی به یک مقصد تفریحی و گردشگری جهانی است.

بیشتر از ورزش