کندی جونیور از دموکرات‌ها جدا می‌شود و به کارزار انتخاباتی‌ مستقل ادامه می‌دهد

دموکرات‌ها نگران‌اند که حضور مستقل کندی آرای بایدن را به نفع دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان، بشکند

رابرت اف کندی جونیور در حال سخنرانی در  تئاتر ویل‌شایر ابل شهر لس‌آنجلس- Getty Images via AFP

رابرت اف کندی جونیور، نامزد ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده، قصد دارد از حزب دموکرات آمریکا کنار بکشد و کارزار انتخاباتی مستقلی ایجاد کند.

به گزارش مدیٍت، رابرت اف کندی جونیور بر آن است تا نهم اکتبر خود را به‌عنوان نامزد مستقل در انتخابات معرفی کند.

مدیِت به نقل از یکی از اعضای کمپین کندی نوشت، این احساس وجود دارد که «کمیته ملی دموکرات‌ها قوانین را تغییر می‌دهد تا او [کندی] را کنار بگذارد. از این‌رو، نامزدی مستقل تنها راه است».

کندی جونیور، نظریه‌پرداز توطئه و مخالف واکسن کرونا که پیش‌تر با اعلام نامزدی برای ریاست‌جمهوری به چالشی برای جو بایدن، رئیس‌جمهوری فعلی، تبدیل شده بود، در هفته‌های اخیر با یک حزب دیگر رایزنی کرده است.

نیویورک تایمز هفته گذشته گزارش داد که کندی جونیور در دیدار با رئیس حزب لیبرترین، دورنمای خروج از حزبی را که چند دهه پیش با نام خانوادگی او مترادف شد، مطرح کرد.

با اینکه کندی در نظرسنجی‌ها فاصله زیادی با جو بایدن دارد، اما دموکرات‌ها نگران‌اند که حضور مستقل او آرای بایدن را به نفع دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان در نظر‌سنجی‌ها، بشکند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

گفته می‌شود برخی چهره‌های دست راستی از‌جمله استیو بنن، راهبردشناس سابق ترامپ در کاخ سفید، کندی را تشویق کرده‌اند که در مقابل بایدن بایستد و در قامت نامزدی مستقل کارزار انتخاباتی‌اش را پیش ببرد.

در همین حال، نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که جمهوری‌خواهان در مقایسه با دموکرات‌ها نگرش بسیار مطلوب‌تری به کندی دارند.

این وکیل ۶۹ ساله، از خاندان سیاسی معروف، فرزند رابرت اف کندی، دادستان‌کل سابق ایالات متحده و سناتور نیویورک، و برادرزاده جان اف کندی، رئیس‌جمهوری سابق است.

کندی جونیور پیش از آنکه به‌عنوان یک مخالف سرسخت واکسن، به‌ویژه واکسن کووید-۱۹، به شهرت برسد، نام خود را به‌عنوان یک کنشگر محیط‌زیست بر سر زبان‌ها انداخت. مبارزات انتخاباتی او تا اینجا لبریز از اظهارنظرهای جنجالی بوده است. او اخیرا نظریه توطئه در مورد حملات ۱۱ سپتامبر به برج‌های دوقلو در نیویورک را تکرار کرد.

پیش‌تر، او به خبرنگاران گفته بود که کوید-۱۹«از نظر قومیتی» سفیدپوستان و سیاه‌پوستان را هدف قرار داده است، درحالی‌که یهودیان اشکنازی و مردم چین مصونیت بیشتری دارند. در‌پی این اظهار‌نظر، کارزار انتخاباتی او به «یهودی‌ستیزی» متهم شد.

بیشتر از جهان