تجمع ایرانیان در شهرهای مختلف جهان علیه جمهوری اسلامی در سالگرد کشته شدن مهسا امینی

هم‌زمان با سالگرد کشته شدن مهسا امینی، ایرانیان در کشورهای مختلف دنیا تجمع اعتراضی برگزار کردند

ایرانیان معترض روز شنبه، مراسم گرامیداشت سالگرد کشته شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد پلیس جمهوری اسلامی را در شهرهای مختلف جهان برگزار کردند. ایرانیان در بیش از هفتاد شهر دنیا با صدور فراخوان‌هایی اعلام کردند که در این تجمع حضور خواهند یافت.

تجمع‌های اعتراضی در شهرهای مختلف دنیا از ظهر روز شنبه به وقت تهران آغاز شد. ایرانیان در ژاپن، کره جنوبی، نیوزلند و استرالیا، نخستین تجمعات اعتراضی روز شنبه را شکل دادند.

ایرانیان ساکن کره جنوبی روز شنبه همزمان با سالگرد کشته‌شدن مهسا امینی مقابل سفارت جمهوری اسلامی در شهر سئول تجمع اعتراضی برگزار کردند.

معترضان در این تجمع با سر دادن شعارهای «مرگ بر حکومت بچه‌کش»، «خامنه‌ای می‌دونه، به‌زودی سرنگونه» و «خامنه‌ای بی‌خوابه، این خود انقلابه» اعتراض خود را به حکومت جمهوری اسلامی نشان دادند. معترضان در این تجمع همچنین پلاکاردهایی به همراه داشتند که در آن خوستار تجمع‌کنندگان توقف اجرای حکم اعدام در ایران شده بودند. این معترضان همچنین پلاکاردهایی با شعار «جهان بدون جمهوری اسلامی در امنیت و صلح خواهد بود» را نیز در این تجمع به همراه داشتند.

ایرانیان معترض به جمهوری اسلامی همچنین در شهر ملبورن استرالیا با برگزاری تجمعی اعتراضی ضمن گرامیداشت سالگرد کشته شدن مهسا امینی بر ضد سیاست‌های جمهوری اسلامی شعار سر دادند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

ایرانیان ملبورن در این تجمع اعتراضی همچنین شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «مهسا امینی» را فریاد زدند. سیدنی، دیگر شهر استرالیا نیز روز شنبه با حضور ایرانیان و تجمعی اعتراضی همراه بود. ایرانیان مقیم سیدنی در استرالیا در نخستین سالگرد کشته‌شدن مهسا امینی، با برگزاری راهپیمایی اعتراضی علیه سپاه و جمهوری اسلامی شعار داده و آنها را تروریست خواندند.

ایرانیان مقیم شهر وین اتریش، روز شنبه ۲۵ شهریور ماه همزمان با اولین سالگرد کشته شدن مهسا امینی، تجمع اعتراضی برگزار کرده و شعارهای «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه» و «مرگ بر جمهوری اسلامی» سردادند.

ایرانیان در شهر استکهلم سوئد نیز همزمان تجمع اعتراضی برگزار کردند. در تجمع ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی در این شهر طوماری قرار داده شده است که بر روی آن اخبار مربوط به سرکوب‌های جمهوری اسلامی و کشته‌شدگان خیزش سراسری نوشته شده است. شهروندان ایرانی و سوئدی در این تجمع اعتراضی اقدام به نوشتن یادداشت‌هایی در حاشیه این طومار خطاب به مردم ایران نوشتند.

ایرانیان مقیم شهر هانوفر آلمان نیز در روز شنبه ۲۵ شهریورماه در نخستین سالگرد مهسا امینی، تجمع اعتراضی برگزار کرده و با فریاد زدن نام «مهسا امینی» و شعار «زن زندگی آزادی» تجمع اعتراضی خود را علیه جمهوری اسلامی برگزار کردند.

ایرانیان در شهر بولونیا ایتالیا نیز تجمع اعتراضی برگزار کردند. ایرانیان و شهروندان ایتالیا در این تجمع که با حضور شخصیت‌های سیاسی این کشور برگزار شده بود شعار «زن، زندگی، آزادی» سر دادند.

ایرانیان ساکن کپنهاگ دانمارک نیز روز شنبه، سالگرد آغاز خیزش «زن زندگی آزادی» را گرامی داشتند. ایرانیان ساکن دانمارک با برافراشتن پرچم‌های شیر و خورشید اقدام به پخش سرودهای انقلابی در این تجمع کردند.

تا لحظه تنظیم خبر تجمع ایرانیان در شهرهای پاریس، بریزبن، پرت، هلسینکی، لاهه، گراز، گوتنبرگ، آکلند، آدلاید، اوکلند و کرایست‌چرچ نیز منتشر شده است و هر لحظه به تعداد این شهرها و شمار معترضان افزوده می‌شود.