دونالد ترامپ وعده داد که در انتخابات پیروز خواهد شد

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا: ثروت، قدرت، امنیت و عظمت را به آمریکا بازمی‌گردانیم

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا، در میان هوادارانش گفت که در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده در ایالات متحده با حمایت و رای آمریکایی‌هایی که می‌خواهند اعتبار به آمریکا باز گردد، پیروز خواهد شد.

ترامپ بعد از ظهر روز شنبه اول ژوئیه در میان بیش از ۳۰ هزار تن از هوادارانش که خود را به شهر کوچک پیکنز در ایالت کارولینای جنوبی رساندند، حضور یافت. 

زمان این سخنرانی که تنها سه روز قبل از چهارم ژوئیه و روز استقلال آمریکا برگزار شد، موجب شد که ترامپ بارها در سخنان خود به «قدرت و شکوه از دست‌رفته آمریکا» اشاره کند و وعده دهد که آمریکا را دوباره «ثروتمند، قوی، امن و باعظمت» خواهد کرد. 

ترامپ گفت آمریکا کشوری است با اقتصاد ورشکسته و نظام‌ آموزشی سطح پایین که دیگر آزادی بیان ندارد، مواد مخدر به آسانی در دسترس شهروندانش قرار گرفته است، فرودگاه‌هایش آلوده است و خطوط هوایی‌اش بی‌خلبان مانده است. او گفت سه سال پیش و در زمان ریاست‌جمهوری او، روسیه و چین تحت کنترل بودند، اما امروز آمریکا کشوری است که اراده و اعتماد به نفس خود را از دست داده است. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

دونالد ترامپ گفت: «نمی‌گذاریم این وضع ادامه یابد. سه سال پیش کشوری عظیم بودیم و کشورمان را دوباره باعظمت خواهیم کرد.» او گفت در نوامبر ۲۰۲۴ اکثریت خاموش در انتخابات شرکت خواهند کرد و افزود: «شکست نمی‌خوریم و تسلیم نمی‌شویم.»

ترامپ گفت که انتخابات ۲۰۲۴ نبرد نهایی است و در آن «کاری که شروع کردیم را تمام خواهیم کرد و ماموریتمان را تکمیل خواهیم کرد.» او گفت:‌ «گلوبالیست‌ها (جهانی‌گراها) و کمونیست‌ها و طبقه سیاستمدارانی که از آمریکا متنفرند و رسانه‌های حامی بایدن را شکست خواهیم داد.»

دونالد ترامپ گفت که «دولت و رئیس‌جمهوری بایدن فاسدند. آنان فقط می‌خواستند مرا تحت تعقیب قرار دهند و دنبال من بیفتند. بایدن‌ها میلیون‌ها دلار از روسیه و چین و اوکراین گرفتند.» ترامپ گفت که حزب حاکم بر دولت کنونی در واشنگتن کشور را به سوی جنگ می‌برد.  

او در اشاره به دادگاه رسیدگی‌کننده به پرونده خود، استقلال دستگاه قضایی آمریکا را زیر سوال برد و گفت که در خدمت خانواده بایدن است و افزود که دستگاه قضایی در قبال فساد و رشوه‌گیری خانواده بایدن سکوت کرده است. 

دونالد ترامپ خطاب به مردم آمریکا، از جمله «کودکانی که نمی‌خواهند در مدرسه هدف تبلیغات آموزشی قرار گیرند، خانواده‌هایی که برای دین ارزش قائل‌اند، و زنان ورزشکاری که سخت تلاش می‌کنند تا با زنان رقابت کنند»، گفت: «ما برمی‌گردیم.» 

نظرسنجی اخیر سی‌ان‌ان در هفته گذشته نشان داد که دونالد ترامپ با امتیاز ۴۷ درصدی کماکان پیشتاز نامزدهای داوطلب جمهوری‌خواهان است. 

دونالد ترامپ سه هفته پیش در روز دهم ژوئن و یک روز پس از صدور کیفرخواست در دادگاه علیه او، در میان هوادرانش در ایالت جورجیا حضور یافته و در سخنانی دولت بایدن را به سوءاستفاده از نظام قضایی آمریکا متهم کرده بود. 

بیشتر از جهان