دونالد ترامپ: در انتخابات ۲۰۲۴ عظمت را دوباره به آمریکا بازمی‌گردانیم  

ترامپ گفت که حزب دموکرات از دستگاه قضایی به عنوان سلاحی علیه او استفاده می‌کند و افزود که نظام قضایی چشم خود را به روی فساد مالی و اخلاقی هانتر بایدن بسته است

دونالد ترامپ در کنوانسیون جمهوری‌خواهان در جورجیا سخنرانی کرد- ANNA MONEYMAKER/Getty Images via AFP

دونالد ترامپ عصر شنبه دهم ژوئن، یک روز پس از صدور کیفرخواست در دادگاه علیه او، در یک سخنرانی میان هوادارانش در ایالت جورجیا، دولت جو بایدن را به سوءاستفاده از نظام قضایی آمریکا متهم کرد و گفت که «دولت فاسد بایدن» از سیستم قضایی به مانند «سلاحی ناعادلانه» استفاده می‌کند. او این اقدام را «مضحک و بی‌اساس» خواند و آن را «یکی از موارد سوءاستفاده از قدرت» دولت دموکرات حاکم بر واشنگتن برشمرد که «در تاریخ آمریکا به یاد خواهد ماند».

ترامپ صدور حکم تعقیب قضایی علیه خود در دادگاه را هم «اخلال در عدالت» توصیف کرد.

پیش از آنکه متن رسمی کیفرخواست دادگاه فدرال ایالت فلوریدا علیه ترامپ منتشر شود، او و وکلایش آمریکا تمامی اتهام‌های دستگاه قضایی آمریکا علیه او را رد کرده بودند. دو تن از وکلای ترامپ اقدام حقوقی علیه موکل خود را «سلاح حزبی دولت بایدن» توصیف و ابراز امیدواری کردند که ترامپ در این نبرد پیروز خواهد شد.

‌شبکه‌ خبری فاکس‌ شامگاه جمعه نهم ژوئن (۱۹ خردادماه ۱۴۰۲) در گزارشی نوشت در حالی‌ که ترامپ همچنان نامزد پیشتاز رقابت‌های ریاست‌جمهوری سال آینده آمریکا به‌ شمار می‌رود، دست‌کم به هفت عنوان مجرمانه از جمله «جلوگیری از اجرای عدالت»، «توطئه» و «نگهداری غیرقانونی اسناد دولتی محرمانه» متهم شده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

دونالد ترامپ در سخنانش در کنوانسیون جمهوری‌خواهان در شهر کلمبوس ایالت جورجیا، دولت دموکرات حاکم بر ایالات متحده به ریاست‌جمهوری جو بایدن را به باد انتقاد گرفت و گفت که نظام قضایی چشم خود را به روی پرونده فساد مالی هانتر بایدن و رسوایی‌های اخلاقی او بسته است؛ همان‌طور که پیش‌تر تخلفات اداری هیلاری کلینتون در مقام وزیر خارجه و شخص جو بایدن در مقام سناتور و معاون رئیس‌جمهوری را نادیده گرفته بود. 

ترامپ با اشاره به قدرت «چپ‌گرایان افراطی» در ایالات متحده، ادعا کرد: «آمریکا هم‌اکنون با نیروهای داخلی به‌مراتب بزرگ‌تری از مجموع نیروهای خارجی از جانب روسیه، کره شمالی، چین و ایران مواجه است. اگر در آمریکا رهبر درست داشتیم، این کشورها هرگز با آمریکا مشکلی نداشتند.»

او در جمع هوادارانش افزود: دولت کنونی آمریکا را در خطرناک‌ترین وضعیت ممکن در تاریخ قرار داده است و رای‌دهندگان در نوامبر ۲۰۲۴ «رئیس‌جمهوری فاسد جو بایدن»‌ را از کاخ سفید بیرون خواهند کرد تا عظمت را دوباره به آمریکا بازگردانند.»

دونالد ترامپ در ادامه، بار دیگر به وقوع تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته اشاره کرد و گفت: «در ۲۵ نوامبر ۲۰۲۴ با رای شما کشورمان را پس خواهیم گرفت و کاری را که شروع کردیم، تمام خواهیم کرد. برنامه «اول آمریکا» ما از روز اول تهدیدی علیه موجودیت سیاستمداران فاسدی بود که به خرج مردم ثروت‌اندوزی می‌کنند، مرزها را ناامن می‌کنند، مشاغل را صادر می‌کنند، در انتخابات تقلب می‌کنند و خزانه کشور را در جنگ‌های بی‌پایان خارجی خرج می‌کنند.»

او ضمن اشاره به اقتصاد قوی آمریکا و نرخ پایین بهره، صلح با تمام جهان و شکست داعش در دوران ریاست‌جمهوری خود، اضافه کرد:‌ «دولت کنونی آمریکا بخش بزرگی از تسلیحاتش را در افغانستان جا گذاشت و افغانستان امروز به یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان تسلیحات تبدیل شده است و سلاح‌هایی را که ما به آن‌ها دادیم، می‌فروشند. دولت کنونی اول نظامیان آمریکایی را از افغانستان خارج کرد، در حالی که ارتش باید آخر سر آنجا را ترک می‌کرد.» 

دونالد ترامپ ضمن ابراز امیدواری به پیروزی در انتخابات بعدی ریاست‌جمهوری آمریکا، وعده داد که مرزها را امن خواهد کرد و جلو ورود اسلامگرایان به ایالات متحده را خواهد گرفت. او گفت که اگر رئیس‌جمهوری بود، هرگز اجازه نمی‌داد جنگ اوکراین رخ دهد و خاطرنشان کرد که جلو جنگ جهانی سوم را خواهد گرفت. 

ترامپ قرار است ساعاتی دیگر با جت شخصی خود از جورجیا به کارولینای شمالی برود و آنجا سخنرانی کند. 

بیشتر از جهان