رونالدو: هنوز عاشق فوتبال هستم

کریستیانو، ۳۴ ساله، در نخستین فصل بازی خود در ایتالیا توانست عنوان قهرمانى سرى آ را کسب کند.کریستیانو رونالدو پذیرفته است که نیاز به ثابت کردن خودش، فصل بعد از فصل، «خسته کننده و کسالت آور» شده است. 
فوروارد پرتغالی تابستان گذشته برای دست زدن به چالش جدیدی در زندگی حرفه ای پرآوازه اش به تیم یوونتوس پیوست و توانست عنوان قهرمانى سرى آ در رقابت هاى ميان فصل ايتاليا را کسب کند. به علاوه، در ۲۰ حضور در تمام رقابت ها ۲۱ گل را در دروازه رقیب بنشاند.


با این حال، یوونتوس در لیگ قهرمانی در مرحله یک چهارم نهایی در پیکار با آژاکس خروج مایوس کننده ای را تجربه کرد، هرچند که رونالدو در دور قبلی، یک توانائی استثنایی را در پیکار با تیم آلتیکو مادرید نشان داد.

رونالدو در مصاحبه ای با نشریه اسپانیائی ال پائیس گفت: «انکار نخواهم کرد که بعضی وقت ها خسته کننده می شود زیرا به نظر می رسد هر سال باید ثابت کنی که بازیکن بسیار خوبی هستی. سخت است.
 احساس می کنی جهت ثابت کردن چیزی به مردم و خودت به شدت زیر فشار هستی. همچنین به آدم های دور و برت. به خانواده ات، مادرت، پسرت. [ّهمه می گویند] کریس، فردا باید برنده شوی.
 این موضوع، تو را فعالتر می کند. همیشه باید تمرین کنی، اما زمانی می رسد که درنگ می کنی و می گویی، ببین! صبر کن!».


با این حال، رونالدو این نظر را که از عشقش به فوتبال کاسته شده است، تکذیب کرد و گفت: «در ۳۴ سالگی هنوز «کرم فوتبال» دارد». هرچند که شیوه بازی اش در گذر ایام تغییر کرده است: «من فوتبال را یک ماموریت می بینم. رفتن به میدان و برنده شدن روحیه بهتری به من می دهد. آن لحظه ها که وقتی به میدان می رفتم، فکر می کردم دارم میروم دریبل بزنم... راستش را بگویم ، آن لحظه ها را دیگر ندارم.
 در عوض یک فشار دیگر در کار است. مردم همیشه قضاوت می کنند که وقت او دیگر سر رسیده است. ۳۳ ساله است، ۳۴ سال دارد، ۳۵ سالش است. باید ترکش کنم. ولی تو می خواهی مردم را متعجب کنی و نشان دهی که آن کرم یا عطش هنوز پابرجاست».

© The Independent

بیشتر از ورزش