احمدرضا رادان: در موضوع حجاب مسئولان از ما مطالبه برحق دارند

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی مخالفت با حجاب اجباری را با سرقت مقایسه کرد

در ادامه خط‌ونشان کشیدن‌های مقام‌های جمهوری اسلامی برای مخالفان حجاب اجباری، احمدرضا رادان، فرمانده نیروی انتظامی، بار دیگر زنان مخالف حجاب اجباری را به برخورد تهدید کرد.

فرمانده منصوب علی خامنه‌ای با اذعان بر اینکه این موضوع «مطالبه مسئولان» است، تاکید کرد که فعالیت‌هایش را در نیروی انتظامی طبق حکم رهبر جمهوری اسلامی ایران پیش می‌برد.

رادان مخالفت با حجاب اجباری را با سرقت مقایسه کرد و گفت: «همان‌طور که مقابله با سرقت دغدغه مردم است، در موضوع حجاب نیز مردم و مسئولان مطالبات برحقی از ما دارند.»

در حالی‌ که گزارش‌های میدانی و شواهد نشان می‌دهد شمار زنان مخالف حجاب اجباری که به نافرمانی مدنی روی آورده‌اند، روزبه‌روز در حال افزایش است، فرمانده نیروی انتظامی ادعای اندک بودن آنان را مطرح کرد و افزود: «اعتقاد ما این است قلیل افراد بدپوشش زنان و دختران میهن ما هستند که ممکن است غفلت کرده باشند؛ البته ممکن است درصد اندکی عامدانه باشد اما سایر آن غفلت است.»

او در ادامه ادعا‌های خود، «دشمن» را به هدف قرار دادن نهاد خانواده متهم کرد و در سخنانی تهدید‌آمیز علیه مخالفان حجاب اجباری، گفت: «ما بدپوششی را از طریق پیامک ارسال می‌کنیم، اگر مخاطب ما نظرش این باشد که پیامک اشتباه است، در مرحله اول می‌پذیریم اما اگر تکرار شد، قطعا غفلتی صورت گرفته است

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

پیش‌تر خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران به نقل از اسماعیل کوثری، رئیس کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس، نوشته بود که احمدرضا رادان ۲۸ فروردین‌ماه به منظور توضیح درباره طرح جدید فراجا برای «مقابله با کشف حجاب»، به مجلس می‌رود.

فرمانده نیروی انتظامی نیز گفته بود که از ۲۶ فروردین، زنان و دخترانی که در معابر عمومی، خودرو یا اماکن تجاری حجاب اجباری را رعایت نکنند، با اسناد و مدارک به محاکم قضایی معرفی می‌شوند.

سخنان او واکنش‌های زیادی در میان فعالان و کاربران رسانه‌های اجتماعی داشت. محسن برهانی، حقوقدان و وکیل دادگستری، در واکنش به تهدید‌های رادان در توییتی نوشت که پلیس و دادسرا حق احضار اشخاص را ندارند و تنها دادگاه می‌تواند افراد را احضار کند. او به زنان مخالف حجاب اجباری توصیه کرد به «احضار غیرقانونی» اهمیتی ندهند.

مقام‌های جمهوری اسلامی ایران با نزدیک شدن به فصل تابستان نگران گسترش موج مخالفت با حجاب اجباری‌اند و می‌کوشند با توسل به زور و تهدید، حجاب اجباری را به عنوان یکی از ستون‌های اصلی حاکمیت حفظ کنند.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه، نیز روز دوشنبه ۲۱ فروردین، بر ضرورت سرکوب زنان مخالف حجاب اجباری تاکید کرد و گفت: «در جایی که حکم خدا وجود دارد، باید قاطعانه و بدون اغماض عمل کرد و از دشمنان و شیطان‌صفتان و جنگ‌های تبلیغاتی آنان نهراسید.»