رکورد طول عمر انسان تا سال ۲۰۶۰ شکسته می‌شود

بر اساس یک مطالعه جدید، انسان‌ها هنوز به حداکثر طول عمر خود دست پیدا نکرده‌اند

بر اساس تجزیه و تحلیل‌های آماری  که گزارش آن اخیرا در تارنمای «اینترستینگ اینجینیرنگ» منتشر شده است، عمر زنان ژاپنی ممکن است طی دهه‌های آینده به ۱۲۲ سال برسد.

این پرسش که آیا محدودیتی برای طول عمر انسان وجود دارد یا نه، از هزاران سال پیش تا کنون موضوعی مورد مناقشه بوده است.

در عین حال، بسیاری از بررسی‌های علمی حاکی از آنند که حداکثر طول عمر انسان، در طول تاریخ افزایش یافته است. به عنوان مثال، عبرانیان اواخر عصر برنز، ۸۰ سال را حداکثر طول انسان می‌دانستند، و رومی‌ها هزار سال بعد از آن‌ها، حداکثر عمر انسان را ۱۰۰ سال در نظر می‌گرفتند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

بر اساس یک مطالعه جدید، انسان‌ها هنوز به حداکثر طول عمر خود دست پیدا نکرده‌اند و رکورد موجود ممکن است در دهه‌های آینده تا سال ۲۰۶۰ شکسته شود. این مقاله تحقیقی نشان می‌دهد که اگر میزانی حداکثری برای طول عمر انسان وجود داشته باشد، ما هنوز به این حد نزدیک نشده‌ایم.

در این پژوهش که به سرپرستی دانشمندان دانشگاه فلوریدا جنوبی و دانشگاه جورجیا انجام شده از یک مدل ریاضی برای پیش‌بینی روند مرگ و میر در سال‌های آینده استفاده شده است.

برای این منظور، مجموعه داده‌های تاریخی و کنونی مرگ‌و‌میر افراد ۵۰ تا ۱۰۰ ساله (متولدین بین ۱۷۰۰ و پایان ۱۹۰۰ تا ۱۹۶۹) در بین ۱۹ کشور مورد بررسی قرار گرفته است. این بررسی، پیش‌بینی می‌کند که سنی که افراد ممکن است در آینده به آن برسند تا کجا پیش خواهد رفت.

نویسندگان این مقاله می‌نویسند ما متوجه شدیم که مرگ گروه‌هایی که بین سال‌های ۱۹۰۰ و ۱۹۵۰ متولد شده‌اند، به طور بی‌سابقه‌ای دیرتر اتفاق می‌افتد. از آنجایی که این گروه‌ها طی دهه‌های آینده به سنین بالا می‌رسند، طول عمر آن‌ها ممکن است به طور قابل توجهی بیش از قبل باشد.

بر اساس تجزیه و تحلیل‌های آماری صورت گرفته، به خصوص زنان ژاپنی ممکن است در دهه‌های آینده تا ۱۲۲ سال زندگی کنند. همچنین انتظار می‌رود افرادی که در دهه ۱۹۳۰ یا ۱۹۴۰ متولد شده‌اند، در صورت بهره‌مندی از مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی خوب، طی دهه‌های آینده رکوردهای طول عمر را بشکنند.

با این همه، بحث‌های دامنه‌دار بسیاری پیرامون این موضوع وجود دارد و همه پژوهشگران از نتایج این مطالعه قانع نشده‌اند. اختلاف نظری که به نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها حل شود.

این مقاله در مجله «پلاس وان» (PLOS One) منتشر شده است.

بیشتر از زندگی