کانال ۱۲: اسرائیل سطح آمادگی برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران را بالا می‌برد

نتانیاهو به آمریکا و فرانسه اطلاع داده است که اگر علیه جمهوری اسلامی اقدام نکنند، اسرائیل به زور متوسل خواهد شد

نتانیاهو اخیر در پنج نشست محرمانه شرکت کرده است-Abir SULTAN / POOL / AFP

کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل گزارش داد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل اخیرا پنج نشست محرمانه درباره ایران داشته است و در این نشست‌ها درباره بالا بردن سطح آمادگی برای حمله به تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران تصمیم‌گیری شده است.

براساس این گزارش، مقامات عالی وزارت دفاع اسرائیل در این نشست‌ها حضور داشتند؛ از جمله وزیر دفاع، فرمانده ارتش و رئیس موساد.

این گزارش می‌گوید که نتانیاهو، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، جو یابدن، رئیس‌جمهوری این کشور و جیک سالیوان مشاور امنیت ملی او و امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه را در جریان خلاصه این نشست‌ها قرار داده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

براساس این گزارش، نتانیاهو به آنها گفته است که اگر علیه ایران دست به کار نشوند، اسرائیل از زور استفاده می‌کند و در این مورد هیچ ملاحظه‌ای ندارد.

نتانیاهو روز سه‌شنبه نیز در مصاحبه‌ای گفته بود که از همه توان خود برای جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای استفاده خواهد کرد. الی کوهن، وزیر امور خارجه اسرائیل هم پیش‌بینی کرده است که تا پیش از مجمع عمومی سازمان ملل در ماه سپتامبر، مکانسیم ماشه علیه جمهوری اسلامی ایران فعال شود. این روند به بازگشت همه تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران منجر می‌شود.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که بلومبرگ از ردیابی اورانیوم با خلوص ۸۴ درصد در تاسیسات هسته‌ای ایران خبر داده است. همزمان برخی رسانه‌های جمهوری اسلامی گزارش‌های متعددی از تلاش‌های پشت پرده برای نوعی توافق با واشینگتن بر اساس مبادله زندانیان و آزادسازی اموال بلوکه شده ایران در کره جنوبی منتشر می‌کنند.

در این گزارش‌ها که اغلب منشا آن جمهوری اسلامی ایران است، به سفر قریب‌الوقوع سلطان عمان به ایران با «اخبار» خوب و تلاش کشورهایی مانند قطر، چین و عراق برای میانجی‌گری بین ایران و آمریکا اشاره می‌شود.

همزمان نرخ دلار در بازار ارز ایران از ۵۰ هزار تومان عبور کرده است و تورم خوراکی‌ها به ۷۰ درصد رسیده است و دولت می‌کوشد با ایجاد فضای مثبت، امیدواری به کنترل بازار را افزایش دهد.

در همین حال خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی برای پنجمین ماه متوالی ادامه دارد و با حمایت گسترده ایرانیان در خارج از کشور همراه است که پایتخت‌های غربی را برای مقابله با حکومت ایران تحت فشار قرار داده‌اند.