چتری‌هایی به سبک «امیلی در پاریس‌» با راهنمایی آرایشگر کیم کارداشیان

کوتاه کردن چتری‌ها می‌تواند یکی از ساده‌ترین و موثرترین راه‌ها برای تغییر ظاهر شما باشد

طرفداران سریال امیلی در پاریس  شاهد بودند که بازیگر نقش امیلی، با استفاده از قیچی آشپزخانه چتری‌های خود را کوتاه کرد-instagram/chrisappleton1/netflix

یک بار از زنی که موهای بلندش را به یک‌باره تراشیده بود پرسیدم کاری مانده است که بخواهی با موهایت بکنی، اما هنوز اعتماد به نفس انجام آن را نداشته باشی؟ پاسخ او چندان غافلگیر‌کننده نبود: چتری‌!

در زندگی بیشتر افراد بالاخره زمانی فرا می‌رسد که از خود یک سوال اساسی درباره موهایشان می‌پرسند: چتری داشتن یا نداشتن!

کوتاه کردن چتری‌ها می‌تواند یکی از ساده‌ترین و موثرترین راه‌ها برای تغییر ظاهر شما باشد. اما اگر روی ظاهر خود خیلی حساسیت دارید قبل از آنکه مانند «‌امیلی در پاریس» دست به قیچی شوید، اول با یکی از برنامه‌هایی که چهره شما را تغییر می‌دهند، ظاهر خود را با چتری ببینید و اگر از نتیجه کار راضی بودید، دست به کار شوید.

خبر خوب اینکه داشتن چتری بار دیگر در سال گذشته محبوب شد. از چتری‌های بلند و صاف زندایا گرفته تا ظاهر شیک دوآ لیپا با الهام از دهه ۱۹۹۰، نگاهی به ظاهر چهره‌های مشهور نشان می‌دهد که چتری مد محبوب حال حاضر است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

 این مد قرار است امسال هم همچنان ادامه داشته باشد. طرفداران سریال امیلی در پاریس در قسمت اول از آخرین فصل منتشر شده از این سریال شاهد بودند که لیلی کالینز، بازیگر نقش امیلی، در یک لحظه جنون و آشفتگی با استفاده از قیچی آشپزخانه چتری‌های خود را کوتاه کرد. محصول یک لحظه جنون برای او بسیار خوب از آب در آمد و یک ظاهر شیک پاریسی به او داد، اما  برای اکثر افرادی که سعی می‌کنند خودشان در خانه چتری‌هایشان را کوتاه کنند نتایج کمتر شیک است و توصیه آرایشگران  و دوستان دلسوز همیشه این است که : این کار را نکنید!

اگر وسوسه کوتاه کردن مو در شما آن‌قدر شدید است که نمی‌توانید کنترل کنید، قبل از اینکه خودتان دست به قیچی ببرید و چتری‌هایتان را کوتاه کنید، به توصیه‌هایی که در ادامه آمده است توجه کنید.

کریس اپلتون، آرایشگر کیم کارداشیان، یک ویدیوی آموزشی را با سه میلیون دنبال‌کننده اینستاگرامش به اشتراک گذاشت.

از دیگر مشتریان مشهور او می توان به جنیفر لوپز، آریانا گرانده و کیتی پری اشاره کرد. توجه بی‌عیب‌و‌نقص به جزئیات، همراه با دید خلاقانه‌، اپلتون را به یکی از پر تقاضاترین آرایشگران امروزی تبدیل کرده است.

ما هم با مراجعه به راهنمایی‌های او  و سایر آرایشگرها پنج مرحله کلیدی کوتاه کردن چتری را این طور فهرست کردیم: 

گام اول: شست‌و‌شو

قبل از شروع، چتری‌های خود را بشویید و با سشوار خشک کنید و در جای خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که دقیقا همانطور که شما دوست دارید می‌ایستند.

گام دوم: جداسازی

چتری را از بقیه موها جدا کنید و کنار بگذارید و بقیه موها از جمله کناره‌ها را که می‌توانید بلندتر نگه دارید، به عقب ببرید.

گام سوم: شکل دادن

بخش مرکزی را بین انگشتان وسط و اشاره بگیرید، انگشتان خود را به سمت پایین ابروها بلغزانید و چتری را آزادانه در جای خود نگه دارید.

گام چهارم: کوتاه کردن

با کمی قیچی زدن محتاطانه، موها را در دو تا سه برش کوتاه کنید. کمتر از چیزی که فکر می‌کنید باید کوتاه کنید، چرا که موها به‌طور خودکار روی پیشانی به بالاتر جمع می‌شوند.

گام پنجم: مرتب کردن

هنگامی که به طول دلخواه رسیدید، قیچی را به‌صورت عمودی بچرخانید و به انتهای موها بچسبانید، حاشیه موها را به شکل Vهای ریز برش دهید و قیچی بزنید تا خط چتری را کمی نرمتر کنید و بافت ببخشید.

اگر از نتیجه راضی نبودید، به یاد داشته باشید موهای شما سریع‌تر از آنچه فکرش را بکنید رشد می‌کند و تا آن زمان، کمی بازیگوشی، خارج شدن از سبک و سیاق همیشگی و به چالش کشیدن ظاهر، ارزشش را دارد.

 

بیشتر از مُد و زیبایی